Rozdávajte lízanky a môžete spokojne odkazovať na nelegálny obsah

A bude to napuosto noumáuní, Úďo.

„Bude mať po tomto aj Google problémy zo zákonom len za to, že vyhľadáva aj nelegálny obsah?“ pýtal sa bezprostredne po rozhodnutí súdu britský Telegraph. The Register tvrdí, že nie. „V spore s Pirate bay bolo dôležité, že sprostredkovanie nelegálneho obsahu je podstatnou časťou jeho činnosti. Google síce vyhľadáva okrem iného aj linky na pirátsky obsah, to z neho však nerobí porušovateľa autorských práv,“ vysvetľuje technologický server. Zdroj: Odsúdenie tvorcov Pirate Bay je dôležité hlavne symbolicky, tvrdia médiá

Takže rozdajte aspoň 3 tony lízaniek mesačne a misky váh v rukách bohyne Diké sa k vám naklonia. Milujem týchto vykladačov ako koza nôž.

Pritom som nikde nevidel zalinkovaný skutočný obsah rozsudku a žiaľ skúsenosť mi hovorí, že novinárska práca v oblasti práva a súdnictva je úplne najhoršia zo všetkých odborných oblastí. Takže len pre upresnenie, na  blogu postihnutých sa píše:

So the first verdict finally came, almost 3 years after the raid. You might have heard about it in the news…

You, our beloved users, know that this little speedbump on the information super highway is nothing more than just, a little bump. Todays verdict has already been appealed by us and will be taken to the next level of court (and that will take another 2 or 3 years!)

The Pirate Bay – Najväčší tracker systému BitTorrent na svete.

Preto za jediné rozumné vyjadrenie k danej kauze v tejto chvíli považujem to, že kým nie je rozsudok definitívny a právomocný, je to len zdrap papiera podobný tomu, ako keď vám krásny hlas na infolinke sveto-svete sľúbi, že overený podpis netreba a pri faktickej realizácii na pobočke ste za debila, že to neviete.

Som tvorca autorského obsahu a veru tento blog je len pár percent z toho, ktorý tvorím. Napriek tom, že by pre mňa bolo hovadsky pohodlné drakonicky vyžadovať 90 rokov tantiémi na každé obsahové uprdnutie, považujem za jediné možné riešenie pre ľudskú civilizáciu internetovej éry: Chráňme duševné vlastníctvo, ale obmedzený čas

1 komentár pri “Rozdávajte lízanky a môžete spokojne odkazovať na nelegálny obsah

Komentáre sú uzavreté.