Rýdze blognutie poslaneckého asistenta – akcia „disident“ a „kameraman“ prituhuje

Pokračovanie akcie „kameraman“ a „disident“ z minulého týždňa. Šéfka hovorila, že sa bude natáčať zas. Lebo pokútne, pozabučky predložené návrhy pokračujú.

Výbor mal začať o 9:30, tak som vyrazil s predstihom. A ani nebolo treba. Asi nevedeli kam z konopí s tými 50_ poplatkami, čo si vyrobili. Pobavilo ma, ako sa výbor došli aj Mihál s Beblavým, nečlenovia zdravotníckeho výboru. Šéfka robí naozaj dobre, keď pracuje na tom, aby sa zverejňovalo dianie na výbore NR SR.

Minule sľúbili, že nebudú pozmeňováky na poslednú chvíľu. Tak si zvykám, že v prekladovom slovníku SNS to znamená: Predložíme 50 strán 45 minút po oficiálnom začiatku. A vy sa v tom orientujte ako chcete, hlavne nech sa to dnes odhlasuje a nech je už pokoj. 

Tak som nafasoval zas do ruky mobil a že idem kamerovať. A v tej chvíli sa zo mňa stal konkurent toho pápeža, čo bol síce už zvolený, ale umrel kým sa uvelebil na Svätý stolec.

Ani neuschol atrament na mojej zmluve asistenta poslanca a už sa mi MUDr. Zelník (predseda výboru) vyhráža, že sa postará, aby mi zobrali preukaz asistenta, keďže v rozpore s rokovacím poriadkom výboru natáčam na mobil zasadnutie výboru. Hovorím si, že až taký disident nie som a aj šéfke sa zželelo môjho preukazu, tak si vzala mobil do ruky ona a točila to. Ja nič, ja muzikant.lekárnik. Ona pôjde na disciplinárne konanie.

Apropó, v rovnakej chvíli stáli 120 centimetrov od mňa tri statívy a na nich bežali kamery veľké ako odstavča od RTVS, Markízy a TA3.  Nuž nie je kamera ako kamera. Puíkaz zneu jasne, chuapi: Nenakameujú nás! Kua kua! 

A to je vlastne konec môjho príbehu disidenta a mojej kariéry kameramana.

Potom už nasledovala len próza. Šéfka si vzala zo svoje priehradky kopu akýchsi materiálov výboru, tak som sa zahral na správnu podržtašku. A odniesol som jej to do poslaneského klubu SaS.

V priestoroch klubu som pobavil Mira Ivana, keď som čítal novinku v pozmeňováku o objednávaní za 50_ (pardón, teraz už len za 30_). Oni už fakt nevedia kam z konopí, tak tam zakomponovali vytvorenie Národného informačného systéme na objednávanie pacientov. Kolega lekárnik na FB tomu hneď nadhodil skratku NISOP a tak mu budem odteraz hovoriť NISOPáčik. No zábava cez slzy ako z veľkej knihy vtipov O zlatú mrežu. 

Poviem to otvorene – robiť podržtašku (teda v tomto prípade podržpapiera) je super. žiadne komplikácie a rozvrat s preukazmi, žiadna zodpovednosť za slová podkladov k vystúpeniam, žiadne riziká padajúceho, no veď viete čoho, nemusím hneď vyťahovať latinčinu.

A tak som v nasledujúcich dňoch zas zháňal podklady, čísla štatistík, zdôvodnenia a písal podklady. Je to smutné,  ale je to tak. Na podržtašku sa síce hodím (dve ruky, dve nohy a príslušenstvo), ale myslieť ma baví viac.

IMAG0263

Musím si od dcéry požičať toto tričko.

Pod čiarou: Nebulvárne, rýdzo politické texty nájdete na mojom webe www.politik.pilnik.sk  Tam to už nie je taká sranda, ide o našu spoločnosť.

Príspevok bol vložený Nezaradené by . Vytvorte záložku trvalého odkazu.

2 komentáre pri “Rýdze blognutie poslaneckého asistenta – akcia „disident“ a „kameraman“ prituhuje

  1. A co takto namiesto kamerovania na mobil hodit kavicku s kameramanom RTVS a slusne ho poprosit, ci by pri uploade pamatovky na server RTVS nezaklikol este jednu adresu navyse? Alebo ak to islo von live, behnut za technikmi do prenosoveho vozu s flaskou niecoho pitneho v ruke a slusne poprosit?

    Par rokov dozadu som takto pri jednej sportovej udalosti potreboval na zaznam nieco viac, nez oficialny zivak v RTVS. Dosiel som za chlapmi v prenosaku, v ruke dve flasky Amudsenky a slusne naznacil svoje potreby. Po kratkom vysvetleni pribudol jeden kabel, spajajuci moje vedla zaparkovane auto s prenosovym vozom RTVS a zavladla vsestranna spokojnost…

Komentáre sú uzavreté.