Šablóny pre WordPress, jedna štátna webka a jeden divný signatár

Keď som cez minulé prázdniny mal na tomto blogu 4M anketu o tom, či sú júl a august dôvodom na poľavenie v práci tak 50% z hlasujúcich povedalo, že nie. Rovnaký postoj k letným mesiacom mám aj ja, takže tento blog bude frčať v nezmenenom rytme aj v lete. Čo deň to článok (viac ako menej), čo mesiac to anketa a možno ssa podarí ustanoviť aj nejaké nové tradície. Hneď zajtra sa o jedno ustanovenie tradície pokúsim. Ale do zajtra je ešte chvíľa času, tak si dáme dúšok celulózy. Teda presnejšie, dúšky tri

Šablóny pre WordPress

Toto by som asi nemal, ale nedá mi to. Pre WordPress existujú tisíce tém, napríklad jeden z mojich obľúbených je WordPress Theme Designer . Niektoré free témy sú lepšie, niektoré horšie. A napriek tomu sa uživia desiatky objavovateľov kolesa. Neuveriteľné. Ale ešte neuveriteľnejšie ešte len príde.

Neodolám, kopnem si

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky  má nový web a chvalabohu aj konečne normálnu doménu. Autorom je ako sa už pomaly stáva klasikou WebDesign a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET. Zdá sa, že si budeme môcť kopnúť do firmy Elet stále častejšie. Teda, pokiaľ budú verejné zákazky verejnými zákazkami. Tak neodolám a kopnem si.

Už v druhej kapitole o tom ako správne postaviť web sa hovorí: Zamerajte sa na produkt nie na firmu. Keďže morálna životnosť dizajnu webov sa predlžuje, na skutočne užitočný web si budeme musieť počkať asi ďalších 10 rokov. Dovtedy bude najužitočnejším miestom na webe ministerstva vnútra Mapa sídla. A ešte jednu vec mám na kopačke. Keď už sa tak až akademicky držali využitia správneho termínu pre webovú lokalitu, prečo potom to hnusné dokument na stiahnutie? Veď správne je dokumenty na prevzatie. Ta ne, profesóre?

Etický kódex pre zavedenie Eura

Keď som si čítal, že spoločnosti skupiny Slovak Telekom sa plne hlásia k Etickému kódexu pre zavedenie eura, tak mi napadlo, že by nebolo od veci si ten kódex aj prečítať.

Tuto nájdete:  My, signatári tohto kódexu, realizujúci svoje aktivity na území Slovenskej republiky, prehlasujeme, že:

  • si vážime pravdivosť, čestnosť, principiálnosť, rovnosť, transparentnosť a spolupatričnosť;
  • dodržiavanie zákonov je pre nás samozrejmosťou;
  • si ctíme pravidlá etického správania, ktoré sú pre nás základnými princípmi pri každodennej – či už podnikateľskej alebo inej – činnosti;
    nám záleží na dobrých vzťahoch s verejnosťou, s našimi zákazníkmi a celým naším okolím, pretože si uvedomujeme, že iba v zdravom podnikateľskom prostredí môže byť aj naša činnosť úspešná;
  • … a tak ďalej a tak podobne
  • … a tak mimo realitu dnešných dní, ako sa na správny etický kódex patrí.

Skutočne neuveriteľné, čo dokáže predstavenstvo podpísať. Milujem etické kódexy (ako koza nôž)!  Naposledy som sa tak nasmial, keď… ale to by bolo na dlhšie.

Zdieľať?