Search wiki – nová funkcia vo vyhľadávaní Google

Zatiaľ funguje Searchwiki len v anglickom Google a musíte byť prihlásený vo svojom Google konte. Môžete si popresúvať výsledky vyhľadávania ako len chcete. Môžete priamo vo výsledkoch vyhľadávania komentovať danú stránku.Vďaka funkcii searchwiki môžete vidieť ako presúvali a komentovali výsledky na dané slovo ostatný užívatelia. Searchwiki umožňuje  z jedenástej stránky katapultovať na prvé miesto vašu obľúbenú webku.

The changes you make only affect your own searches. But SearchWiki also is a great way to share your insights with other searchers. You can see how the community has collectively edited the search results by clicking on the „See all notes for this SearchWiki“ link. Zdroj:SearchWiki: make search your own

Ako to vyzerá ukazuje vložené video:

Na čo je to komu (užívateľovi) dobré, to skutočne netuším. Že je to nakročenie k skutočnej krádeži obsahu zo stany vyhľadávača, to som si istý. A čo je na tom celom vlastne wiki?

A ešte jedna otázka: Nie je už náhodou načase označiť vyhľadávanie (z pohľadu prevádzkovateľa)  za mŕtveho koňa? O SEO sa to v tejto chvíli dá povedať úplne jednoznačne.

Doplnené pre pamätníkov: Celá technológia je založená na princípe PR vyvinutom 1.4.2002:

Ktorý ste Vy?

Ktorý ste Vy?

PigeonRank’s success relies primarily on the superior trainability of the domestic pigeon (Columba livia) and its unique capacity to recognize objects regardless of spatial orientation. The common gray pigeon can easily distinguish among items displaying only the minutest differences, an ability that enables it to select relevant web sites from among thousands of similar pages.Zdroj: The technology behind Google’s great results

Zdieľať?