Seznam zaostal v implementácii OpenID za blogom 4M

Toto sa píše skoro samo.  Keď prišlo Google Friend Connect, tak som sa trochu pohral s implementáciou OpenID na tomto blogu. To viete, WordPress, takže stačilo jeden a pol pluginu. Jeden na to, aby ste sa mohli prihlasovať do komentárov pomocou OpenID, pol, aby  sa web 4m.pilnik.sk mohol stať regulérnym OpenID provajderom spravujúcim OpenID kontá. To som samozrejme netušil, že budem rýchlejší ako Seznam.cz.

Akokoľvek, OpenID na Seznam.cz je veliký krok pre Open ID v našich končinách. A zábavné je sledovať, ako únik informácii o uvoľnení Facebook Connect rozbúrilo hladinu v stojatých vodách autorizačných nástrojov.

Takže karty sú  do prvého kola rozdané, prvý štich má už u seba Facebook, druhý viac ako z polovice tiež a hra sa pekne rozbieha. Osobne vsádzam na víťazstvo OpenSocial riešení.  Bude to dlhá hra, niekde v polovici budú aj nejaké zablokované cesty,  postupne sa vynesú všetky tromfy, ukáže sa, že niektoré tromfy sú len bublinou (počet užívateľov Facebook verzus Seznam), aby nakoniec vzniklo riešenie, ktoré nazdieľa informácie v kontách kamkoľvek.

Ale späť k domácim udalostiam. Zatiaľ  poskytujem OpenID servis len pre seba, ale čo nevidieť to bude služba verejná.  Musím čosi kdesi ponastavovať vrámci správy užívateľov a ešte pár ďalších úprav.

S nedočkavosťou očakávam riešenia integrujúce kvalitné špecializované riešenia ako je napríklad Picasa web album do OpenID komunity. Stačí naozaj len trošičku. Veď do  distribuovanej siete Google Friend Connect sa môžete prihlásiť svojim OpenID napríklad aj od Seznamu.  A dobre vymyslený kód by následne dokázal pripojiť váš Google profil (nemýliť si s Google účtom) a cezeň váš Picasa web album k  blogu na Seznamáckej službe a záložkách v delicious.co. Mimochodom, vidíte tú výzvu na potenciálne služby? Nevidíte? Napíšte mi!

Je to tak, priatelia, nekonečný internet zavítal aj do sociálnych sietí.  Uff, Seznam prišiel o 5 minút 12. Ešte chvíľu a s Facebookom by to bolo na nevydržanie.

A vám kto spravuje váše jediné konto potrebné na prihlásenie a overenie a sumarizujúce váš onlinej život?

5 komentárov pri “Seznam zaostal v implementácii OpenID za blogom 4M

  1. Keď už som toľko popísal o OpenID, ani implementácia Facebook Connect nenechala na seba dlho čakať. Akokoľvek, OpenID bežiace na si ma autorizovalo tiež.

  2. Aj mne to tam nešlo s mojím OpenID odtiaľto. Prehodil som tvar url, aby som mal len subdomény nie adresáre a zrazu to šlo. Ale ako vidím, nebude to TEN problém…

    Teší ma, že som na tom lepšie ako Seznam 😀

Komentáre sú uzavreté.