Skúsenosti s kúpou auta

Muchy ako živé
Muchy ako živé

Rony požiadal o dobré rady pred kúpou auta, doporučenie na značku auta, poisťovňu a tak dookola a tak podobne. Pár mojich skúseností, ktoré by nemuseli zapadnúť ponúkam aj tu.

Ak záleží na výbave tak mám všeobecný typ: Dlho vyrábaný model býva v ponuke so štandardnou výbavou, ktorá bola pri uvedení ako príplatková. Typickým príkladom je Opel astra clasic. Tam dokonca pre dobrú cenu hovorí súčasný predaj nového modelového radu. Už to raz Opel urobil a momentálne sa situácia zopakovala.

Druhý argument pre dlhšie vyrábaný model je, že sú vychytané konštrukčné chyby. Občas ;)

A ešte jedna skúsenosť. Do prvej výplaty po kúpe auta je poriadne ďaleko. Počas mesiaca, kedy budete kupovať auto, miniete veľa peňazí na povinné výdavky: prvá splátka, poistenie, povinné ručenie, prvé tankovanie, poplatky za parkovanie (súčastne vám často dobieha električenka). Potom prídu zimné gumy… Treba mať v peňaženke nie len na akontáciu. Dátum kúpy treba naplánovať aj s ohľadom na periódu povinných platieb. Ak platíte poistku polročne a je splatná 15.12. 15.6. je to pred Vianocami a dovolenkou otrava.

Značku a model si treba vyberať podľa osobného pocitu. Aby mal v ňom človek dobrý pocit a neuvažoval, či by predsa len nebolo dobré rozhodnúť sa pre iné.

Ozaj, viete ktoré auto prejde najďalej na prázdnych gumách? Firemné s klimatizáciou… To je aj môj konkrétny typ na značku 🙂

Zdieľať?