Slovenské E-knihy celkom zadarmo

Tak si ten bombastický titulok rozoberme po jednotlivých slovách.

  • Slovenskí klasici, veď ako inak, aby sa vyhovelo autorskému zákonu.
  • E-knihy to celkom nie sú. Formátom je klasické HTML, čo je super, pretože prehliadač je v každom elektronickom zariadení. Konečne sa splnil sen konštruktérov, čítať Jánnna Booottuu na chladničke.
  • Celkom to zadarmo nie je, predsa len treba platiť za elektrinu a pripojenie.
  • Zadarmo – tak to je jediné čo je na tom pravda.

Ešte k tomu zadarmo. V tlačovej správa, správne chápete, zas som mal vianoce, sa píše že:

V Zlatom fonde denníka SME nájdu čitatelia plné texty 120 najvýznamnejších diel slovenskej literatúry, postupne budú za pomoci dobrovoľníkov pribúdať ďalšie tituly…

…Projekt sa zameriava na spracúvanie diel nežijúcich autorov v súlade s Autorským zákonom, na niektoré sa snaží získať povolenie samotných autorov alebo ich dedičov. Do projektu sa môžu zapojiť dobrovoľníci, so záujmom o digitalizáciu kníh. Spracované diela je možné voľne šíriť na nekomerčné účely.

Takže šírim. Dali na to dokonca aj návod, aby sa človek zbytočne nevystavoval pochybnostiam a postihu.

Pre záujemcov ponúkam voľne k stiahnutiu:
No chcel som ponúknuť moju obľúbenú Smrť Jánošíkovu, no dočkal som sa nemilého prekvapenia: Dielo nie je zdigitalizované. Ale ponúkajú ho. Hm.
Takže náhradný program:
Martin Kukučín: Veľkou lyžicou (zip súbor 24kB, kniha je v html) Zdroj: Zlatý fond denníka SME – Martin Kukučín – Veľkou lyžicou

A o čom to píšem? Nuž o Zlatom fonde denníka SME – Najväčšia elektronická knižnica slovenskej literatúry. Elektronické knihy zaviali aj na Slovensko. Je to zatiaľ len taký vánok, ale bez vánka sa ani list v knihe nepohne.

Aktualizované 17:40
Ako z komentáru vyplýva, už tam ten Smrť je, takže môžete sťahovať zo zdroja, alebo odomňa: Smrť Jánošíkova (zip súbor 18kB, kniha je v html)

5 komentárov pri “Slovenské E-knihy celkom zadarmo

  1. Spätné upozornenie: eKnihy - Knihy v elektronické podobě : M+M+M+M (4M)

Komentáre sú uzavreté.