Sme zhltlo asdf.sk

Onehdá som sa zľahka prikrčil na dvore pred svojim domom a započúval sa, ako rastie tráva. A veru dobre som dešifroval čo si to šepká, naznačuje a tak podobne popod nos šomre. Ale čo bolo bolo, terazky sú veci oficiálne zverejnené, tak môžem aj nahlas.

Došla mi tlačová správa od SME. Vraj sa takéto veci etablovaným blogérom stávajú. Pre mňa sú to malé Vianoce, pretože je historicky prvá. Ale asi to je skôr preto, že som onehdá počúval tú trávu rásť a diskrétne som si to overoval. Takže mám po Vianociach.

Dosť som to doteraz zamotal, tak z mosta do prosta citujem z tlačovej správy:

Bratislava, 8. septembra 2006 – Vydavateľ denníka SME dnes oznámil uzavretie dohody o odkúpení internetovej služby Asdf.sk. Tá zhromažďuje odkazy na najzaujímavejšie správy v slovenčine z celého internetu a umožňuje čitateľom hlasovaním rozhodovať o tom, ktoré články budú uverejnené na titulnej stránke.

Vydavateľstvo Petit Press, a. s., službu premenuje na „vybrali.sme.sk“ a začlení pod internetové stránky denníka SME. Priamo na titulnej stránke Sme.sk sa tak v budúcnosti objavia aj odkazy na najzaujímavejšie články konkurenčných denníkov, časopisov, ale aj menej známych blogov či špecializovaných serverov.

Najmä pre menšie webové stránky to bude šanca zviditeľniť sa prostredníctvom webu www.sme.sk, ktorý denne navštívi takmer 100 tisíc ľudí. Čitatelia SME budú zasa vďaka novej službe informovaní o tom, čo zaujímavé sa píše na iných webových stránkach.

A pravdu majú! Včera som, vďaka článku Favicon za minútu mal z asdf.sk návštevnosť ako dávno nie. Zľahka mi to pripomenulo časy môjho blogovania na www.pilnik.blog.sme.sk, kedy podobnú návštevnosť generovala titulka www.blog.sme.sk, alebo keď sa zadaril nejaký technický článok, tak www.pc.sme.sk.

O ďalšom osude služby mám svoj názor, ale momentálne nie je zverejniteľný. A nechcem veru ani naznačovať. Ešte by som zas porozumel zvukom rastu trávy a čo potom s tým.

Zdieľať?