Smer 4 roky vedel, že ich prvý zadarmo účet z roku 2010 bol nepodarok a nič neurobil

Účet za 1€ zaviedla strana Smer po 4 rokoch vlády tesne pred voľbami v roku 2010. Bol taký atraktívny, že si ho vraj zriadili dohromady 4 ľudia. (píše samotná Bejby v Pravde, tak to bude pravda)

Po ďalších 4 rokoch vlády, v roku 2015 tesne pred voľbami zavádza strana Smer zmenu tohto základného účtu s lepšími podmienkami. Za 8 rokov vlády voliči strany Smer nedostali v oblasti základných účtov či bankových účtov nič zadarmo, žiadne zlepšenie.

Ozve sa hysterický jasot a potlesk voličov. Ktorí za 8 rokov vlády svojej strany nič neušetrili.

Banky hovoria, že ak by dnes nastavený špeciálny účet bol zavedený, každý rok to bude stáť 70 miliónov. Ak dobre počítam, 8×70 je 560 miliónov eur.

Ozve sa hysterický jasot a potlesk voličov. Ktorí za 8 rokov vlády svojej strany zaplatili 560 miliónov eur zbytočne.

Nikoho z voličov strany Smer nenapadne sa opýtať svojich poslancov, kde boli ostatné 4 roky?

Prečo nie je „bankový účet zadarmo“ k dispozícii už od roku 2012, keď od roku 2010 je známe, že predchádzajúca verzia bola nepodarok?

Neozve sa hysterický jasot a potlesk voličov. V predkole sa zle jasá a tlieska. 

Pred dva a viac neurónov

Politická strana, ktorá korumpuje voličov za  peniaze štátneho rozpočtu absolútne nepatrí do politickej súťaže demokratickej krajiny. Korupčný volebný balíček vlády je podvod na demokracii. Je to priamy útok na slobodnú súťaž politických strán, ktorá je podmienkou, aby sa voľby mohli nazývať demokratické a rovné.

Vždy sa nájde nejaký šikula priemerných, ktorý bude živiť vašu predstavu bezstarostného života, kde vám štát bude posielať do huby pečené holuby. Vždy sa nájde takýto šikula priemerných. Pretože existuje dostatočne veľa ľudí, ktorí chcú žiť len zo štátnej podpory. Dostatok ľudí, ktorí chcú, aby sa o nich staral niekto iný. Aby ich vodil za rúčku do práce, aby im naplánoval obed v závodnej kuchyni, poobede ich za ručičku odviedol domov.  Doma ich posadil pred televízor. Dal im jeden jediný televízny program zadarmo. A raz do roka ich vyvenčil na organizovanú dovolenku, najlepšie do rovnakého hotela ako pred rokom, pred dvomi a aj pred desiatimi. Istota známeho je silná čarodejka.

Evidentne máme na Slovensku 35% z voličov, ktorí nechcú rozhodovať o svojom živote a radi si nechajú totálne riadiť svoj život.

OK, dobre, proste takto to je v dnešnej spoločnosti rozložené. Ak by Smer týmto voličom venoval 3 mesiace pred voľbami pečené holuby zo svojho vlastného rozpočtu, z príspevkov svojich vlastných členov, bola by to tá správna predvolebná kampaň pre demokratickú politickú stranu.

Za Korupčný volebný balíček vlády bude kde-kto ďakovať. Kde-kto poďakuje za to, že na nich tak myslí, nie ako tí pravičiari, čo by im len od úst odtŕhali. Tej vďaky bude tak veľa preto, že súčasťou korupčného volebného balíčka vlády je klamstvo o tom, kto zaplatí náklady na minimálnu mzdu pre 150 tisíc ľudí. Obsahuje klamstvo o tom, kto zaplatí výstavbu nových škôl a dovolenku pre 20 tisíc chudobných.

Nie, nejde o žiadne predvolebné sľuby, ktoré sa svojim voličom zaväzujú jej zástupcovia plniť výmenou za to, že si ich zvolia do Parlamentu. Žiadny budúci povolebný záväzok politikov v tom 15 bodovom programe nie je.

Naopak! Sú to jej investície našich daní do jej opätovného zvolenia. Bez akejkoľvek zodpovednosti, bez záväzku, bez možnosti kontroly vlastnými voličmi.

Vitajte v totalitnom režime, priatelia!

 

Príspevok bol vložený Nezaradené by . Vytvorte záložku trvalého odkazu.