Smer priznal, že vedie krajinu najlepšie v dejinách

Toto je samozrejme fejtón, len debilko si môže myslieť, že je tu niečo pravda. A moji čitatelia nie sú predsa žiadni debilkovia.

Na obecnej úrovni naozaj kandidujú také náhradnícke nuly z piateho útoku, že potrebujú podporu parlamentných politikov? Ako si mám inak vysvetliť koncept rokovania Národnej rady, ktorý pre druhý októbrový polčas a prvú tretinu novembra nastavil jej predseda?

„Smer robí politiku medzi ľuďmi a pre ľudí,“ porovnával Paška jeho stranu s opozíciou. „Trojchlapové strany intrigujú v bratislavských kaviarňach a cez Facebook odkazujú, čo strašné sa deje.“

Predseda parlamentu na tlačovej besede povedal, že sa mienia venovať v prvom rade vládnemu sociálnemu balíčku.

„S vysokou pravdepodobnosťou neprerokujeme viaceré návrhy opozície,“ predvídal.

Vládnych poslancov by nemal zdržiavať ani pokus o odvolanie ministra práce Jána Richtera. Paška totiž mimoriadnu schôdzu zvolá na nočné hodiny. „To je efektívny spôsob, môžu sa vyrozprávať.“

Zdroj:  SME.sk | Paška opäť zastavuje opozíciu, o Richterovi sa majú baviť v noci.

Alebo že by bol Smer za podporu kumulácie funkcii starostov a republikových poslancov? Asi má Smer členskú základňu ako slovenská lakrosoá liga a stranícke štruktúry a ich regionálni kandidáti sú nesvojprávni náhradníci okresného preboru kriketu?

Sebavedomá strana dokáže odpálkovať  aj tie najzákernejšie trojchlapmi vymyslené protiargumenty v demokratickej diskusii. Robia všetko dobre, miluje ich polovica národa, ďaleko ďaleko ďaleko pod nimi sú preferenčné percentá najbližších súperov.

Nie je nad to vyjsť z takejto demokratickej diskusie ako víťaz. A úplným bonusom je počas demokratickej diskusie zosmiešniť protivníka. Hra,set, polčas, gól v predĺžení. A Smer takúto šancu premrhal. Začína mi ich byť skutočne ľúto. Skoro tak ako som ľutoval Bayern v 1999, keď Manchester prehrával 0:1 a v nastavenom čase strelil po rohoch 2 góly a nakoniec vyhral 2:1

Minister nezamestnanosti je malý veľký génius. Ale bude nám to tajiť počas nočných hodín. Myslím, že on sám by sa mal ohradiť proti takémuto šachovému vyautovaniu do nadstaveného času. Veď toť nedávno v telke ako suprovsky vykorčuloval z ofsajdovej exekútorskej pasce, ktorú sa mu snažil odpískať trojchlapový nímand. Nie jeden, ale 85 kúskov mu nasádzal do koša v priamom prenose.

Keď máte 836 koliesok predsa nie je problém

1. Schváliť akýkoľvek program schôdze.
  2. Dbať na prísne dodržiavanie limitu príspevkov a faktických poznámok v duchu rokovacieho poriadku.
  3. Dokonca môžete meniť rokovací poriadok a upraviť dĺžky príspevkov. Normálny človek sa dokáže vymáčknuť za 5 minút a aj keby sa opozícia dohodla na jednom zdielanom prejave, tak by nemal viac ako 1-2 hodiny dohromady ku každému bodu. (nehovorím, že je to ktovie čo demokratické, ale lepšie ako drôtom do oka)
  4. Dokonca sa sami môžete prihlásiť do diskusie a rozprávať hodiny a hodiny. Vynásobte to 86 kolieskami a opozícia sama odhlasuje skrátenie príspevkov.
  5. Obštrukcia je legitímny politický nástroj.
  6. Nech mi nik nehovorí, že sa to nedá napasovať do 160 pracovných hodín.
  7. Následne za 30 minút odmávať spartakiádnym spôsobom NIE
  8. Demokracia je zachovaná o 16:01 sa môže ísť do ulíc fachať do druhej smeny.

Vidíte? A o toto všetko nás svojou geniálnou myšlienkou ušetril vodca parlamentu. Hneď v prvom bode odmával koniec zápasu pre nespôsobilý terén.Ste videli tú čmuhu na plafóne v pravom zadnom rohu rokovacej sály, že?

Все ясно, зореч буквы

A tak opozícii doprial ten nastavený čas ako onehdá rozhodca Menchestru.

Koniec fejtónu z férového športového zápolenia.

Najväčším prehreškom, podľa bulváru a investigatívcov, je zneužitie funkcie na svoje voľnočasové aktivity. Najväčším prehreškom, podľa bulváru a investigatívcov, býva využitie pracovných nástrojov a privilégii na stranícku politiku. Nie je nad to, keď republikový poslanec v pracovnom čase robí stranícku kortešačku pre obecného súdruha. Bafuňári 80. rokov 20. storočia to považujú za samozrejmé. Veď to schválil predseda.