Šport v televízii postavený na hlavu

Nuž, keď program dvoch kanálov zíva prázdnotou a obsahuje samú vatu, čo už len bude vysielať kanál tretí?  Že by zabil čas nekonečným prenosom z maratónu? Ale kde že!

V jednom z minulých výluhov som písal čosi o televízii. Že už kde-kto bude prevádzkovať športový kanál, dokonca aj televízia.  No zdá sa, že tá najšportovejšia STV3 nedokáže zrealizovať ani len priami prenos s maratónu. Namiesto toho, aby prenos z významnejšieho medzinárodného podujatia profesionálne zrealizoval na to určený štátny televízny kanál, bude si na kolene šmrdlikať prenos usporiadateľ vo vlastnej réžii skrz internet.

Naopak, STV3 musí bojovať o svoju opodstatnenosť. O ten základný predpoklad, ktorého absenciu prorokovalo mnoho neprajníkov STV3 A zdá sa, že sa im proroctvo vypĺňa:

Exhibičné hokejové stretnutie je jedným z prvých, ktoré STV s trochou publicity púšťa na tretí kanál. Takmer dva mesiace po štarte má totiž problémy s diváckou odozvou – minulý týždeň bol celodenný podiel 0,4 %. Problémy so sledovanosťou priznal už aj manažment. Zdroj: STV dnes podporí Trojku exhibičným zápasom Slovanu s tímom NHL

Poviem vám 0,4% to je úspech ako hrom.  Myslím, že „televízie“, ktoré na šírenie používajú prostredie internetu sú na tom občas aj lepšie!!! Tie 0,4% sú úspech založený na nepozerateľnosti slovenského vrcholového športu a dokonalej absencii zdravého úsudku čím naplniť vysielací čas.

A bude ešte zábavnejšie. Prichádza digitálna televízia so svojimi multiplexmi. Takže vysielať bude môcť kto si len zmyslí. A zoženie na strovenie dostatok peňazí.

Už aby sa zlepšili možnosti pripojenia do internetu a drahé molochálne vysielacie prostriedky skončia v prepadlisku dejín.

Doplnené 2.10.:

Čísla Trojky (Zdroj:sme.sk):
  • Priemerná sledovanosť je 0,4 %.
  • Zápas Slovan – Tampa videlo 2,3 % divákov, teda 104-tisíc ľudí. Trojka dosiahla podiel 6 %. (Sledovanosť prípravných a exhibičných stretnutí na Dvojke bola od 120­ do 200­tisíc divákov.)
  • Náklady na tohtoročné vysielanie Trojky sú viac ako 100 miliónov korún (vyše 3 milióny eur). Až 90 percent z tejto sumy má pokryť štátna dotácia.
  • Trojku si môže naladiť asi 50 percent Slovákov.
Zdieľať?