Staré argumenty v prúde času zvetrávajú

Keď som po štarte projektu staznosti.sme.sk tento projekt kritizoval za riziko subjektívneho výberu čo sa bude a nebude uverejňovať, Tomáš ma uisťoval argumentom „sila osobnosti Marianny nedovolí…“.  Usmieval som sa popod fúzy, pretože som vedel, že príde moment, keď samo sme.sk tento argument zosmiešni tým, že do spravovania projektu vloží ďalších a ďalších ľudí.

Piki, Ty hovoríš, že nemáš dôvod Maryši by default dôverovať, že sa stavia k sťažnostiam objektívne. Toto je naozaj veľmi citlivý projekt na dôveru k autorom a my si to veľmi dobre uvedomujeme.

Reálne je to tak, že keby tento projekt nerobila Maryša, tak by ho SME nerealizovalo, pretože nemáme iného človeka, do ktorého by som dokázal vložiť stopercentnú dôveru, že nepodľahne volaniu davu a vždy sa bude pozerať na vec aj zo strany firmy a hľadať pravdu, nie organizovať pohon na firmu.

Komentár Tomáša Bellu k článku „Hádka, ktorú nikto nemôže vyhrať“

Nie nemyslím si, že ďalší a ďalší správcovia by boli menej alebo viac zodpovední ako Marianna. Len som si trochu zauvažoval nad tým vtedajším argumentom.  A áno, bez vánku sa lístok ani na osike nepohne, nie to aby som napísal nejaký článok na svoj blog.

Ale možno som niečo prehliadol a projekt staznosti.sme.sk informuje o vývoji svojich interných procesov.

Doplnené po vydaní

Manažérsky dodatok: Úlohy vždy prideľujte funkcii nie osobe. Úloha, funkcia, osoba – druhý diel seriálu o skapatých psoch a mŕtvych koňoch. Potom vám ani argumenty ani úlohy nezvetrajú a dokážete aj najlepšiemu priateľovi vynadať, že nesplnil čo sa od jeho funkcie očakávalo.

Zdieľať?