Ste pohoršení a volili ste autora toho zákona?

Juraj Petrovic píše: „Treba tam ísť a dať si niečo dobré. Tak sa najlepšie pomôže niekomu, koho sa úradníci snažia finančne zruinovať. Choďte aj vy, nech má reštauráciu plnú.“

Má pravdu. Teda v tom, že kúpou ich práce (návštevou reštaurácie) im najlepšie pomôžete. To platí vždy. Ak niečomu chcete pomôcť , kupujte tam. Trh vás nesklame.

Ale kruto sa mýli v tom, že „koho sa snažia úradníci finančne zruinovať“. My sami sme to chceli. Zvolili sme si zástupcov, ktorí presne realizujú, to čo od nich ich volič očakáva. Tak jednoduché to je, debilkovia moji. Ste to vy, ktorí ste mu dali tú pokutu 2000€. Ste to vy, kto chcete, aby boli takto naformulované zákony.

Legislatíva na neúmyselné chyby firiem nepozerá. V zákone o inšpekcii práce sa píše, že inšpektorát práce uloží pokutu zamestnávateľovi za porušenie zákazu nelegálneho zamestnávania od 2000 eur do 200-tisíc eur.

Formulácia je striktná – nepíše sa v nej, že pokutu môže uložiť, ale že ju uloží.

Vedúci oddelenia právnych služieb a informatiky Inšpektorátu práce Bratislava Viliam Kukumberg vo svojom stanovisku pre Denník N uvádza, že štátny orgán môže konať iba v medziach ústavy a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

To znamená, že nemá na výber. Pokutu musí uložiť, inak sám poruší predpis. Zákon, ktorý sa na prípad vzťahuje, pritom nemá žiadne ustanovenie o zmiernení jeho prípadnej tvrdosti. „Inšpektorát práce preto postupoval absolútne správne,“ vysvetľuje Kukumberg.

Zdroj:  Šéf reštaurácie nechcel klamať, dostal pokutu.

Ste pohoršení a volili ste autora toho zákona? Možno by ste mali uvažovať nad tým, že vás prepadla schíza jak hovado.

A ešte na jeden aspekt. Matematický. (Zachytené u Karola na FB.) Od stola si skontrolujete sociálku a už idete na isto. Zlepší sa tak štatistika a nemusíte sa unúvať ku kapitánom priemyslu ktorý hostia syrovými misami tých, veď viete ktorých. Neviete? Použite vlastnú hlavu.

Sympatizanti Smeru udeľujú pokuty na všetky strany. Nemám vás rád. Áno vás konkrétne, čo takýto systém volíte.