Tajné informácie financované z mojich daní

Z piety si kupujem v sobotu papierové noviny. Pst! To by som asi nemal takto verejne sa stránkach novín, že? Ale už to tu je a SME inkasuje aj za elektronickú verziu, tak čo. Prvú tajnú informáciu máme za sebou, tak sa poďte so mnou pozabávať na dnešnej českej realite ako ju popísal jeden český denník.

Palcové titulky: Poslanci odmítli snížit své platy. Ale samozrejme! Zdá sa vám to čudné? Však sú jedny z nás. Ruku na srdce. Kto z vás by si dobrovoľne strhol z výplatnej pásky peniaze. Mnohí sme sa potešili trinástemu či štrnástemu platu, alebo aspoň vianočnej odmene. Tak nebuďme pokryteckí. Že oni to zvýšenie pocítia pravidelne? Z vašich daní to nie je, takže môžeme pokračovať v neskazenej veselosti ďalej.

Zasadal český parlament a schválil novelu telekomunikačného zákona. V telefónnom zozname v ČR budú aj čísla mobilných telefónov. Souhlas či nesouhlas s tím, zda mobilní číslo bude v oficiálním seznamu, podepíše zákazník už při koupi telefonu. A ja som si donedávna myslel, že telefónne číslo je viazané na SIM kartu (v systéme GSM). Odhliadnuc od toho, druhým dychom dodávajú, že český trh s mobilními telefony je již téměř naplněn. Ako si vyžiadajú súhlas či nesúhlas nás všetkých, ktorí sme si svoj telefón už zakúpili? Mimochodom, zas sa mi neodbytne pripomína moja SIM karta s číslom, ktorú mám v peňaženke a nie v mobile. V mobile je totiž firemná…

A ešte čosi o mobiloch. Aby sa naplnilo pravidlo: „Ak zasadá parlament, bojte sa o svoje peňaženky“, zavedú tu možnosť prenesenia čísla. Operátori už avizujú, že to bude stáť desítky milionů eur. Hlavne že sa dostaneme na roveň ostatným krajinám EU. Prečo musíme prevziať kadejakú kravinu? Ako budem vedieť čo ma to bude stáť, keď z predčíslia nezistím do akej siete volám. (to len tak ako príklad kravinóznosti) Keby radšej v najbližších rokoch znížili ceny práve o tie desítky milonů eur. Prípadne konečne rozchodili siete tretej generácie.

Článok o telekomunikáciách a ich novom zákone bol teda výživný, ale ani ďalšie udalosti nezaostali. Tak poďme ďalej: Začal soud s komunistickým ministrem. Z nadpisu som myslel, že Česi predsa len trochu poštenkrujú zástupcov režimu, ktorý, aj keď sa to nezdá, je aj tu postavený mimo zákon. Ale chyba lávky, je to inak. Zistil som, že ak chcete súdiť komunistu, tak jedine za to, že prehnal svoje kapitalistické podnikanie. Pomocí fiktivně vytvořených pohledávek měla trojice podle obžaloby získat akcie v hodnotě 310 miliónů korun…. Tak toto učili na VUML-e. A my normálni sme sa tomu vyhýbali.

Tak to bolo z mojich daní a na záver z daní občanov USA: CIA si zřídila na Guantánamu vězení. Ak tajná služba, tak jedine tajné väzenie. V článku s podpisom ČTK ale zabudli podotknúť, že aj tá Kuba je tajná.

Zdieľať?