Ťažký týždeň referenta z Google

Nie že by to Kubrt mal inokedy ľahké, veď gumičky často nedorazia a počitač zaritě mlčí, ale to čo sa za ostatných pár dní prevalilo ponad značku Google, to je skutočne hodné slov Všechno vylejt:

…the toolbar will continue to track your visitors even after you disable it.

Pretty clever way for Google to get data.

Another story this morning shows graphically how Google is reducing the share of money they give to AdSense publishers. Not a good day for Google.

Google reducing AdSense payouts & secretly tracking toolbar users.

Keď tí, čo vládnu internými informáciami niečo urobia, treba to čo povedia už len vypustiť druhým uchom von. A chlapci si možno už chystajú exit ako sa patrí:

Larry Page a Sergey Brin, spoluzakladatelé americké internetové společnosti Google, v závěru minulého zveřejnili svůj záměr významně zredukovat počet svých akcií. Každý z nich chce v průběhu následujících pěti let prodat 5 milionů akcií, což v součtu představuje akcie za zhruba 5,5 miliard dolarů (více než 101 miliard korun). Zakladatelé Googlu chtějí prodat své akcie v hodnotě 5,5 miliard dolarů | ITBIZ.

A aby toho nebolo málo z tých skutočne uskutočnených udalostí, tak si nejaké ľudia vyrobia sami:

An update to Kaspersky’s popular anti-virus software on Monday falsely identified Google AdSense as a malicious script.

As a result of the false alarm, Kaspersky users visiting sites in Google ad syndication network were falsely warned a site was infected with malicious Trojan-linked JavaScript. Network admins, swamped with inquiries, posted their experiences on a growing forum thread.

Kaspersky update slaps Trojan warning on Google Adsense • The Register

Ani s tými predajmi Google-mobilu Nexus One to nie je také suprové. Veď 20000 kusov k 3,5 miliónu je vlastne predajný neúspech. Že?  A aj s názvom už majú  problémy, keď sa na nich so žalobou vrhol nejaký pisálek, čo bol slovo Nexus používal pred  najmenej tisíc rokmi v nejakom sci-fi (aké príznačné) románe.

A netreba samozrejme zabúdať na súdruhov z Číny, ktorý sa logicky dištancovali od akejkoľvek snahy hackovať Gmail-účty svojich disidentov za použitia dier v IE6. Ak by to boli diery v Chrome, bolo by to myslím dokonalé.

Za ostatných 7 dní je toho toľko, že to už nemá ani cenu linkovať.