Tento týždeň bude v znamení platenia

Slovenská a česká internetová scéna je navzájom intenzívne prepletená. Nie je sa čo čudovať, vzájomná jazyková blízkosť robí svoje. Preto isto žiadnemu Slovákovi neujde, že sa počas najbližších dní a týždňov masovo objavia na českom internete požiadavky na finančný príspevok, na dotáciu, na finančnú podporu. Akoby z ničoho nič sa začne intenzívne diskutovať o platení platobnými kartami na sieti. Z ničoho nič?

Celé to má na svedomí najväčší a ako sa ukazuje z rôznych referencí, aj najbezpečnejší platobný systém na sieti PayPal. Tento systém od minulého týždňa plne podporuje české platobné prostredie.

Platiť na sieti kartou sa dalo aj doteraz. Dokonca aj pre Slovákov a Čechov aj prostredníctvom PayPalu. Akurát to nikto nerobil, lebo nebolo kde priamo využiť PayPal. Žiadny slovenský ani český obchodník totiž nemohol prostredníctvom PayPal účtu platby prijímať. To sa práve minulý týždeň zmenilo. Preto sa teraz, ako huby po daždi, vytasili a vytasia obchodníci a majitelia stránok s ponukou zaplatiť za tovar, za obsah prostredníctvom PayPalu.

A doteraz sa prijímať platby kartou nedali? No išlo to, ale pre obchodníka to bolo drahé a administratívne komplikované. Musel sa dohodnúť s nejakou kamennou bankou, podpísať rozšírenie služieb na svojom účte, komplikovane implementovať platobnú bránu banky do svojho eShopu a tak ďalej a trak podobne.

Teraz na začatie prijímania platieb na vašich stránkach stačí:

  1. otvoriť si účet na PayPal
  2. zaregistrovať si k nemu českú kartu (na zvýšenie svojej dôveryhodnosti)
  3. vygenerovať si html kód tlačítka, ktoré si umiestníte na svoje stránky. A peniažky sa len tak posypú. Teda, ak máte čo ponúknuť.

Takto to vidia poskytovatelia tovaru a obsahu. A ako je to z pohľadu návštevníka? O tom na budúce. Veď som hovoril, že tento týždeň bude týždňom platenia na sieti.

Súvisiace:
Prijímam online platby cez PayPal
Platím na sieti, rýchlo, bezpečne a pohodlne
Aké sú poplatky pri prevádzke PayPal účtu?