Tip na víkendové čítanie

Cez víkend je viacej času na podrobnejšie preliezanie blogov, ktoré pravidelne čítam. Je to istým spôsobom aj odmena pre autorov. Najcennejší sú totiž návštevníci, ktorí sa na stránkach dlhšie zdržia, preklikávajú sa webom, čítajú aj trochu zapadnuté zákutia stránok. Mnohokrát som takto narazil na zaujímavé texty.

Ako na to? Urobte si čas. Minimálne tak 1,5 hodinky. To je tak asi trvanie poobedného filmu, ktorý ste už aj tak 6x videli. Spravte si kávičku, koláčik na tanier vedľa myšky. Proste pohodičku za monitorom. Idete predsa relaxovať a na návštevu k známym, na ktorých cez týždeň neostáva veľa času.

Zavrite si všetky okná a záložky prehliadača okrem jedného a surfujte len pomocou myši klikaním dopredu. Akonáhle sa ocitnete mimo preliezaného webu, okamžite položte prst nad klávesu backspace. Nestláčať, len byť pripravený na návrat. Je to veľmi dôležité, pretože inak by ste isto ostali tu a vaše predsavzatie preskúmať obľúbencov blog skrz-na-skrz, je v háji, ako milenci v máji. Prečítali ste? tak okamžite naspäť na obľúbencov web.

Stredobodom záujmu nie sú články v hlavnom stĺpci, ale všetko na krajoch stránky. Pravidelne tam býva blogroll, archív starších článkov, jeho obľúbené stránky, jeho obľúbené služby, jeho iné projekty, čo číta, čo píše a tak podobne. Treba postupovať systematicky a nevynechať žiaden odkaz. Majitelia webov často nevhodne zvolia text, ktorým sa odkazuje. Nie je to ich chyba. Ich záujmom je hlavne ten stredový stĺpec. Ten píšu väčšinou dobre, veď k nim pravidelne chodíte.

Dnes som takto objavil fajn textík: Jak se správně ptát. Je to dosť rozsiahle pojednanie. Keď sa budete držať týchto rád, možno už nikdy nedostanete odpoveď „RTFM a STFW, aneb jste úplně mimo“. Chcete sa ma opýtať čo to znamená? Odpoveď nájdete pod uvedeným odkazom. A kde som to objavil? Nuž na jednom z mojich obľúbených webov. Však už viete kde máte hľadať.

Zdieľať?