Ukrajina, zázračná krajina informácii z druhej ruky

Snažím sa upozorniť, že treba skutočne kriticky zvažovať, čomu veriť. To čo vidím teraz v on-line spravodajstve mi príde ako keby sme za nedávnych 5-7 mesiacov nemali dostatok dôkazov o kadejakom fotografickom a informačnom boji jednotlivých propagánd.  Jednoznačne novinári zlyhávajú v primárnej kontrole informácii.

Ach jo: „Aha čo sme našli na stole. Veď to je hlas podobný… “

Čo si do šľaka myslíte, že na juhovýchodnej Ukrajine prebieha nejaký debilný béčkový biják s kapsľovkami?

Čo máme k dispozícii pekne zhrnula správa na webe veľvyslanectva USA v Kyjeve:

We assess that Flight MH17 was likely downed by a SA-11 surface-to-air missile from separatist-controlled territory in eastern Ukraine. We base this judgment on several factors.

Zdroj:  Statements 2014 | Embassy of the United States Kyiv, Ukraine.

Sú tam 4 slovom štyri odstavce ich informácii, teda informácii, ktorých zdrojom je USA. No tá správa má tých odstavcov 12! Je tam 8 odstavcov ktoré sa snažia úspešnejšie či neúspešnejšie dodať vážnosť informáciám z druhej ruky. 

Na sociálnych sieťach písali… A ste si istý, že to konto spravuje práve Strelkov? Ukrajina nevystrelila žiadnu raketu tohto typu… Naozaj USA robili v posledných 3 dňoch inventúru vo vojenských skladoch po celej Ukrajine?

A takto by som mohol pokračovať.  Tak pokračujme, teda:

Fotky: Beriem na vedomie, že nafotili nejaký vrak lietadla. Spolu s informáciou od letových dispečerov sa dá odhadovať, že by to teda naozaj mohlo byť to lietadlo. Bodka.

Keď to nafotia 2-3 od seba nezávislí novinári, Keď tie videá pošlú 2-3 štáby, tak to môžem brať za bernú mincu.

Ale aby som na základe týchto primárnych informácii nad čímkoľvek sekundárne uvažoval okrem toho, že spadlo lietadlo, tak to veru nie. Proste sa nedá. Ja nikoho neupodozrievam z ničoho, zo žiadnej manipulácie. Len a len upozorňujem na kontext. A tým je napríklad, že L!fenews je propiutinovský bulvár. Že tu prebieha 7-8 mesiacov informačný vojna.

Keď som videl v prvých hodinách po katastrofe len  a len fotky L!fenews, tak si spomínam na to, ako Putin vyznamenal 300 novinárov za objektívnu žurnalistiku.

Ak je  jediným zdrojom bulvárna L!feNews, ktorá je celý čas súčasťou Putinovej propagandy, tak si môžu pod fotky dávať aj 150x že ide o „Exkluzívne info z miesta.“

Že na tom videu nie je ani jediný široký záber, ktorý by ukazoval nejaký kontext. Dokonca ani zábery, ako vytiahli ten pas priamo z vraku?  Koho to zo slovutných západných novinárskych domov zaujímalo?

iDnes píše:  „Ukrajinská zpravodajská služba SBU zveřejnila na svém účtu na YouTube videa, která údajně zachycují rozhovory mezi proruskými separatisty, v nichž přiznávají sestřelení letadla, píše BBC. Igor Bezler, jeden z předních separatistů, po telefonu oznamuje ruskému bezpečnostnímu úředníkovi, že separatisté sestřelili letadlo.“

Jediné, čomu sa dá veriť je, že na youtube je také video. Ale či je jeho obsah pravdivý? No kto dá za to ruku do ohňa v tejto chvíli?

Objavil sa prepis nejakého rozhovoru nejakých mužíkov, čo sa dohadujú, ako pre jeho mať kua vyzerá taká čierna skrinka. Nejde im do hlavy, že by mohla byť oranžová…. A ste si istý, že ten zvuk nevznikol niekde v Kalkate v bolivúdskom štúdiu?

Nedaj Bože, aby na základe jeho obsahu niekto nezačal zbrkle jednať.

Alebo máte informácie od ukrajinskej,  ruskej či americkej tajnej služby overené aj z iných nezávislých zdrojov?  Nemáte priatelia, nemáte.

Vždy len jedna strana čosi tvrdí a nik iný to nepotvrdil. Čas uteká a akékoľvek dôkazy sa strácajú.

Nikto z novinárov nemá záujem pracovať na overovaní, potvrdzovaní, preverovaní. ACH JO! 

Nakoniec, keď sa vyčerpajú všetky debilné riešenia, začneme konať rozumne. Ale my už pri tom nemusíme byť. Takže nekričím na vás, debilkovia moji, preto, že ste idioti. Len nemám tú trpezlivosť čakať, kým na to prídete sami. Chcem pri tom proste byť.

Riadenie štátu ako hračka pre 6 ročné deti

Čo to kua je za systém, keď jedna rodiaca sa (teda tí samopalníci si myslia, že sú štátotvorní, tak chvíľu hrajme ich hru) krajina nie je schopná sprístupniť svetovým  autoritám vyšetrovací priestor. Takto si to tí samopalnící predstavujú, že takto budú riadiť svoju odtrhnutú samozvanú republiku?  Veď sa im tam korzuje kadejaké OBSE, dokonca sa dohadujú s kyjevskou vládou, úhlavným nepriateľom, čo a ako nezorganizovať. To sú zázraky na fronte.

To tým ľuďom tam žijúcim je naozaj jedno, že ich vlastná armáda im behá po poli a ničí úrodu?

To si necháme tu v Európe takéto chaotické čosi?

Nakoniec, keď sa vyčerpajú všetky debilné riešenia, začneme konať rozumne. Ale my už pri tom nemusíme byť. Takže nekričím na vás, debilkovia moji, preto, že ste idioti. Len nemám tú trpezlivosť čakať, kým na to prídete sami. Chcem pri tom proste byť.

Istoty, o ktorých píšem už pomaly roky

Napriek všetkému, čo som hore napísal, napriek tím tonám spochybňovania, ktoré som na vás vychŕlil, je tu pár vecí, ktoré s časom spevnievajú viac a viac.

Naozaj si pripadám, že od môjho prvého článku o Ukrajinskej kríze prebehli už roky.

Naozaj, diskusia či bola skôr sliepka alebo vajce je úplne iný príbeh. A Ukrajiny sa rozhodne netýka.  Krym je anketovaný a okupovaný.

Dookola opakujem to o samopalníkoch, čo nevedeli čo z načatým dňom, tak hybaj obsadzovať najbližšie MNV. Zjavne dobrý životný program.

Dookola píše, že všetky zbrane, ktoré sú voľne na juhovýchodnej Ukrajine treba aktívne začať zbierať a jediným na to oprávneným je ukrajinská armáda.

Dookola hovorím, že stačilo vyhrať prezidentské voľby.

Dookola sa pýtam, ako Západ ohrozuje Rusko, kde mu siahame  na územie a kto sa mu snaží zotročiť ruských obyvateľov.

Dookola sa pýtam, či je na východnej Ukrajine tak úrodná pôda, že ďalší a ďalší samopalníci každým dňom vyrastajú len tak zo zeme a strelivo samo uteká po uliciach a tanky stratené v šírej Rusi blúdia kým nenájdu svojho separastistu.  Bude zaujímavé sledovať ako sa Rusku míňajú  vojenské zásoby a pritom nikde nebojujú. Rusko bolo odjakživa krajina zázrakov.

Dookola sa pýtam, kde sú tie tisíce demonštrantov a generálne stávky 2x do týždňa, keď to občania tak strašne chcú utlačovanému Kyjevu vytmaviť.

Dookola sa pýtam, kde je tá politická sila, čo za tým všetkým stojí v Donecku.

TO SÚ SKUTKY.

A odpovede od zástancov putinizmu stále nikde. Samopalníci len  strieľajú a sú strašne prekvapení keď sa aj po nich strieľa.

A celá Európa je teraz prekvapená, že niekto nad oblasťou vojnového konfliktu trafil civilné lietadlo. Náhodne, či zámerne je pre tisíce mŕtvych a ich príbuzných úplne jedno. Tí by dnes ak by sa pred týždňom uskutočnilo humanitárne bombardovanie. Naša laxnosť k skutkom nakoniec privedie tisíce obyvateľov Európy k zvoleniu tohto riešenia.

To lietadlo tam nemalo čo robiť! Čo si kua myslíte, že na juhovýchodnej Ukrajine prebieha nejaký debilný béčkový biják s kapsľovkami? Váľajúc sa na dovolenke to naozaj tak vyzerá.

Len debilkovia posielajú lietadlá nad bojisko

Ukrajinská vláda síce bola nedávno vyhlásila bezletovú zónu nad Doneckom, ale len do nejakých 7500 metrov. Tvrdili, že civilných koridorov sa to nedotkne. Zdalo sa mi to divné. A ja somár som si to nechal pre seba.

Niekto zdá sa precenil samonavádzanie striel.

Akokoľvek, lietať nad východnou Ukrajinou je šetrenie na nepravom mieste. Tak ako to bolo onehdá nad Bosnou, nad Afgánistánom, nad pásmom Gazy a tak podbne. Proste bezpečnostným expertom aeroliniek nerozumiem.

A či sa vám to páči alebo nie, nemôže za to ani ukrajinská armáda, ani ruská armáda ani separatisti. Alebo nikto na Zemeguli dnes nevie, že sa tam strieľa raketami, že sa tam bežne zostreľujú letiace ciele?

Takže tak, finito. Pravdu sa už nedozvieme nikdy

Hlas podobný samopalníkom:

„Vicepremiér samozvané Doněcké republiky Andrej Pugin uvedl, že černé skřínky ze zříceného malajsijského boeingu předá na expertizu do Moskvy. „Tam pracují prvotřídní experti, kteří mohou bezpečně určit příčiny katastrofy, ačkoli ta je i tak jasná,“ citoval ho ukrajinský Interfax.“

Ale veď čo, to je až tam kdesi v tramtárii, že? Môžem si dookola písať čokoľvek.

Zdieľať?