Upratovanie v RSS agregátore

Ukáža upratovania
Ilustračné foto

Na čítanie blogov a rozumných informačných zdrojov nepoužívam klasickú inštalovanú RSS čítačku ani free službu, ale svoj webový agregátor. Už pár dní som si hovoril, že by sa zišlo v ňom upratať. Povyhadzovať mŕtvoly, vydezinfikovať a niektoré oddelenia dokonca sterilizovať.

Dnes som sa do toho konečne pustil. Blogy, ktoré medzičasom umreli, skončili v koši. Niektoré som popresúval do inej kategórie, niektoré som presunul vyššie, niektoré nižšie a tak podobne. Z kategórie Nové na pozorovanie som po zrelej úvahe skoro všetky vymazal, takže táto kategória začne opäť slúžiť svojmu účelu, teda na pozorovanie, či daný zdroj má nejakú hodnotu v čase, alebo je to len chvíľkové pomätenie zmyslov.

RSS agregátor na webe sa mi veľmi osvedčil. Tu je pár dôvodov, prečo práve takto čítam internet:

  • Čo je webové patrí na web. Ak nemám pripojenie, nepotrebujem a vlastne ani nemôžem sťahovať kompletné texty článkov. Mimochodom, toto je hlavný dôvod, prečo považujem RSS nevhodnú pre klasické PDA.
  • Tie isté správy v tej istej štruktúre si prečítam v práci, doma, v kaviarni. Proste všade.
  • Slúži ako finta fň pre vyhľadávacie roboty. Agregované správy sú zas len stránkou a obsahom. Obsahom pravidelne aktualizovaným… Znalým nemusím ďalej naznačovať…
  • Nie som závislý na free službách. Sú určite 158-krát sofistikovanejšie, ale keď vám zavadzia nejaký čudlík, musíte si zvyknúť. Mne sa páčia odkazy v tvare tlačítok, tak som si ich tam dal.
  • Dá sa tam umiestniť reklama;)

Samozrejme stále platí veta, ktorá je v záhlaví každej stránky. Napriek mojej úprimnej snahe som nenašiel u zverejnených RSS odkazov informáciu, že si autor nepraje zverejnenie RSS na inom webe. V prípade, že si ktorýkoľvek vydavateľ nepraje, aby jeho RSS bolo tu zobrazené, dajte mi vedieť a odstránim ho. Nechcem nikomu zruinovať trafik. Aj z tohto dôvodu by ma celkom zaujímalo, či ho niekto používa pravidelne. Nie že by to mala byť zásadná verejná služba, úpravy podľa vašich prianí určite robiť nebudem, ale som normálne zvedavý. Kľudne sa zverte do komentárov.

Jednotlivé stránky RSS agregátora:
Zdieľať?