Utajení blogéri

Aby som nezabudol dodržať nadpis, tak hneď zkraja, odporúčam do pozornosti
Blog – Martina Balogová (blog.sme.sk)
Objavil som ju v akejsi diskusnej skupine. Má na svojom blogu veľa článkov určených len pre svoj blog, preto by ste ju mohli na titulke prehliadnuť.

Hlavné som si splnil a teraz jej blog využijem ako názorný príklad k všeobecnému zamysleniu.

Strašne sa mi to páči, že som objavil ďalšieho

klasického blogéra
. Klasický blogér píše o sobe o svojom živote. Medzi to si strčí odkaz na nejakú zaujímavú stránku. Jeden spot použije ako text určený na verejnú diskusiu pre svojich stálych čitateľov. (Ostatným súvislosti úplne uniknú a to je dobre). Kašle na delenie textu do perexu a tela článku a všetok text narve do perexu. To je na tom blogu to

najklasickejšie
.

Ach ako mám rád klasické blogy, kde vyššie literárne útvary zaberajú maximálne 1% priestoru.

Na čo je ešte šikovný blog? Napríklad na otvorené vyjadrenie názoru. Zdá sa vám tá veta čudná? Zdá sa vám to ako samozrejmá vec? Ako implicitná vlastnosť blogu?

 1. Prečo potom ľudia vlastniaci blog vyjadrujú svoje názory na to, že sa im nepáči ospamovanie titulky, v nejakom ukrytom diskusnom fóre?
  • Normálne napíšem, že
   Tá a Tá
   uverejnila vyše 10 článkov pochybnej hodnoty v rozpätí 10 minút, čím vymietla z titulky všetkých ostatných, a spôsobila, že ich obvyklých 12 hodín slávy trvalo 10 minút. Máme tu ale pozorných adminov, ktorý jej jasne vysvetlili, že podobné veci sa zo slušnosti k ostatným nerobia.
 2. Prečo potom ľudia vlastniaci blog sa obávajú pridať link na svoj blog pod svoj diskusný príspevok k článku iného blogéra?
  • Dnes som sa potešil, že každý môj
   podpis v diskusiách
   bude odteraz smerovať na môj blog. Bude viac návštev a ľudia uvidia, že to nie je náhodný výkrik, ale konzistentné učinkovanie na sieti.

A viete vy čo, robte si na svojom blogu čo chcete. Budete na titulke, budete v papierových novinách, budete mať svojich verných čitateľov, ale nebudete v mojej RSS čítačke. Moja škoda.

Zatiaľ som spomenul len jednu dobrú utajenú blogérku a aby som skutočne splnil nadpis (to trápne mäkké I v množnom čísle)tak vám čosi pošepkám: Použite zoznam VIP blogérov ako blogroll. A u tých, ktorí vás zaujmú sa pozrite na

ich blogroll
.Netušíte čo je blogroll? Tak si prečítajte môj starší článok o
vzájomnom odkazovaní na blogoch. Nebudem vám to predsa znovu opisovať. Na to mám predsa blog.

Zdieľať?