Úvodník úvodníkov

Tak som si vymyslel, že si budem písať na blog úvodníky. Pri výbere šablóny to bol jedna z podmienok. Aby sa dal niektorý článok, kategória, označiť ako preferovaný a aby tak získal preferované postavenie pri zobrazovaní. Nápad dobrý, realizácia fajn (veď kto človeka pochváli, keď sa nepochváli sám, že?), akurát je to nápad z rodu fúrikových. Poznáte tú skvelú pravdu o vynálezcovi fúrika? Myslel, myslel, vymyslel a musel ho tlačiť. Tak aj ja som si vymyslel na seba tieto úvodníky.

Vždy sa mi to páčilo, v rôznych časopisoch čítať úvodníky. Dozvedel som sa čo sa dozviem na nasledujúcich stránkach, čo má nové šéfredaktorov papagáj, prečo redakcia strávila ostatnú noc zaseknutá vo výťahu a kto bude o 9 mesiacov rodiť. Všetko zásadné a zaujímavé informácie. Tak aj v týchto úvodníkoch sa dozviete, čo sa na vás chystá na týchto stránkach v najbližšom týždni. Predsavzatie je, že úvodník vyjde najneskôr v utorok na obed. Uf, hneď pri prvom má sklz, hm. Načrtne o čom sa tu bude písať, čo nové po technickej stránke a, ak sa zadarí, aj vtipná príhoda zo života môjho akvária bude.

Úplne seriózne, z tohoto blogu sa postupne vykľuje seriózny plátok subjektívneho hodnotenia. Akurát neviem, ako sa vysporiadam so svojím sarkazmom, iróniou a skrytými narážkami na kúzelníka, ktorý nikdy neprišiel. Akokoľvek, prvým krokom bude pridanie textu „Založené roku 1996 a na vlny siete uvedené v roku2003.“ A ako dekorácia by sa malo v záhlaví objaviť „Ex Libris“. Samozrejme, keď ho dotyčný dokončí po tom, čo mu bude oznámené, že urgujem objednávku zadanú v nezáväznej konverzácii pred štyrmi rokmi.

V čom je ale istota, to je nová rubrika WordPress. Základnou náplňou bude popisovanie rôznych pluginou z pohľadu jednoduchého farmaceuta (čítaj: užívateľa). A neostanem len pri pluginoch. Preberiem aj nejaké tie pekné dizajny, voľnokdispozičné šablóny a tak podobne. Dôvod? Nuž, vrámci rešeršnej prípravy pred prechodom na nový CMS systém som ich prešiel hafo veľa a zdá sa mi škoda len tak pustiť tieto vedomosti pravým uchom von (ľavým uchom šli dnu) a dilítnuť ich z rss čítačky.

Tento týždeň by mal vzniknúť aj článok o reklame na tomto blogu. Také to, kde sú reklamné pozície, aké sú pravidlá uverejňovania a tak podobne. Kľudne by tieto pravidlá mohli prevziať aj ďalšie blogy. Možno to bude také reklamné jedenásťtoro. Súčasťou článku bude aj odkazová politika, s ktorou by som chcel vstúpiť do novej blogerskej sezóny 2007/2008. Z námetov vyberám: Zásadne neodkazuj komerčné stránky. Veď by si mohli odkaz kúpiť.

Plánov som si naložil na tento týždeň tak akurát. Ale poznám sa, keď som to už takto zverejnil, nie je vyhnutia, veď sa nemôžem strápniť pred celým svetom.

Tak ešte jedno predsavzatie: Tento týždeň by sa mal opäť rozprúdiť môj odborný obsahový web www.lekarennawebe.sk. Dva články týždenne a máme 100 nových textov, 100 kusov čerstvého originálneho obsahu.

Keďže je toto úvodník, nesmiem zabudnúť na novinky z môjho akvária. Takže, aby som uviedol to s tým akvárium na pravú mieru. Akvárium nemám, ale možno raz prídu aj na rybičky. Vždy som chcel mať akváriu.

Súčasťou prvého úvodníka v mesiaci bude aj anketa. Keďže je dnes typický prvý utorok máme tu anketnú otázku na júl: Ako sa vám pozdáva zmena dizajnu a prechod tohoto blogu na nový CMS?