Už ste to počuli? Dostali céčka!

Vždy som mal pocit, že najlepšie je predávať a kupovať peniaze. Za 25,5 eura + 4 poštovné a balné predávať 16.6  euro. To je biznis! V ďalšom texte budem múdry ako rádio, takže varujem vopred.

Tak tu máme balíčky. Vrámci všetkých dnešných článkov a komentárov sa píše, že ide o predaj štartovacích balíčkov. Tu vidím to grand plijé celej kampane. V skutočnosti ide o výmenu peňazí. Ups, ale my  už niečo o význame slova výmena niečo vieme. Tú z 1953. si ešte kde – kto pamätá, takže ani toto slovo nie je ktovie čo. Ale  predaj? A čo kupujem? Za 500SKK kupujem 500SKK v podobe iných 45 mincí? Alebo, že by tie eurá mali fakt inú hodnotu ako koruny? 😉

Ja viem, je to myšlienková perla. Rovnako ako nasledovné citáty z diskusií na webe. (priebežne doplňované)

Hystériu treba priživiť:

Co je na tom pravdy ze prve tyzdne sa v bankach nebude dat vybrat euro v hotovosti, ale bude sa dat platit len kartou?

Aj nejaké tie neznalosti:

…včera som v nejakej diskusii čítal slová človeka, ktorý sa do krvi hádal, že ako zmenárne bude úspešne používať obchody.. Prídem, kúpim rožok a TO BY SOM CHCEL VIDIEŤ ako by mi nevydali z 5.000 korunovej bankovky.

S tým súvisí ešte jedna vec. Hm, živnostníci a malé firmy boli tááák dobre informované:

Sme organizacia a mame v pokladni hotovost, ktoru do konca roka neminieme…myslite si, ze ju pojdeme vkladat do banky a zaplatime za to 40,-SKK za vklad? No nevymenime ich radsej za Eura, ktore v januari budeme potrebovat na planovane akcie?

Časy socializmu sa k nám navrátili:

no a niektoré pošty ich predávali pod pultom: napr. v budove filozofickej fakulty pri Dunaji o 8,30 tvrdili, že nič nemajú a známym o 10,30 veselo predávali balíčky

ale ako davali tot v telke, dochodcovia kupovali hned niekolko baleni naraz. ale tak ano, je fajn si to pozriet vopred. a mozno niektore ti mince, pekne nove, ostanu ako suvenir pekne doma.

Vraj citat z tlace:

Na možný nedostatok štartovacích balíčkov v lete upozorňovala aj správa Európskej komisie. Podľa nej si v krajinách, ktoré zavádzali euro v minulosti, kúpila zabalené mince v priemere
každá domácnosť.Hoci sú na Slovensku takmer dva milióny domácností, NBS dala pripraviť iba 1,2 milióna balíčkov (!).

Naozaj, niekedy by na vyriešenie problému naozaj stačila aj jednoduchá matematika. Rovnako ako keď v článku Na eurobalíčky stáli ľudia v radoch uviedli:

Nad informáciou, že niektorí ľudia, ktorí na poštu prišli skôr, odchádzali aj s tisíckou eurobalíčkov v taške, pretože na ich počet pošta nezaviedla žiadne obmedzenia, krútila hlavou.

Čo v matematickom vyjadrení je:

jeden balicek 0,2 kg – 1.000 balickov 200kg odviezli si to vysokozdviznym vozikom?

Ešte jeden matematický:

ked si ich kupi 16,50 (za trhový kurz v zmenárni), tak celkovy zisk z toho mackania na poste neprekroci 10 Sk cize 30 centov….uz ich vidim ako sa za 30 centov nechaju po novom roku udupat :DD

Balíčky na eBay.de: Za 16,6 euro pýtajú 25,5 euro:

A ja som si myslel, že ide hlavne  o to, ako dostať mince medzi ľudí.  Ale nie, je to inak, ide o estrádne vytúpenie. Varoval som vás, že budem múdry ako rádio. Aj to je múdre až keď netreba.

Ale toto si ešte neodpustím: Naozaj je normálne dávať si pod stromček peniaze? Normálne peniaze? Kam sme to už dopracovali?  Keď už neviete čo, kúpte ponožky. Tých nie je nikdy dosť. Alebo tie céčka.

3 komentáre pri “Už ste to počuli? Dostali céčka!

  1. tak ten ebay ma dostal… aj keď sa to asi dalo čakať, pár ľudí som už podobnú koncepciu počul vypustiť z úst, keď tvrdili, že nakúpia eurobalíčky a budú ich predávať nad cenu… bral som to skôr len ako vtip, ale ono to fakt asi niekto spravil… bože… a ešte taká malá otázka, ktorý normálny človek by si na ebay ten eurobalíček kúpil???

  2. zberatel ktory nechce cakat 4 roky kym sa do jeho krajiny postupne dostanu vsetky SK mince alebo cestovat na slovensko?

  3. Predaj a nakup penazi je normalny pojem. Vzdy ked predavas svoje vyrobky alebo sluzby, zaroven nakupujes za ne peniaze. Rovnako na burze nakupujes cele baliky penazi. Peniaze su (napr. podla rakuskej ekonomickej skoly) komodita urcena na vymenu. Predajom bananov nakupujes za ne peniaze (urobis „vymenu“), aby si tie papieriky nasledne co najrychlejsie predal nakupom inej komodity…
    Teda tak by to spravne malo byt 🙂 V sucasnom modeli ale bohuzial stat (a banky) chapu peniaze ako nieco, co mozu bez obmedzeni mnozit… 🙁

Komentáre sú uzavreté.