V našej obci je po voľbách zas všetko v poriadku

A nikto nemusel ani dostať vidly do zadku. Len si nesmieme sňať tie slnečné okuliare a zbaliť bielu palicu.

Po spočítaní cca 10% okrskov a vediac, ako hlásia okrskári zo SaS výsledky do svojej centrály som napísal (vtedy) citát z budúcnosti:

Referendum o Smere prinieslo: Občania si ma priali ako premiéra

Je neprekvapujúce, že sa  mi podarilo takúto somarinu predpovedať. Alebo si myslíte, že ak si niekto neuvedomuje, že jeho morálka je demonštráciou osobnej arogancie, že sa od zajtra zmení?

Grciame svorne a radostne

Znalí súvislostí hovoria, že dosluhujúci prezident už nemá žiadnu potrebu čohokoľvek morálneho, bude páliť mosty za sebou a využívať svoje možnosti do júna až na dreň.

Víťazný birmovaný súdruh premiér, to je iná káva. Znalí súvislostí predpovedajú totálnu rekonštrukciu vlády skrz demisiu premiéra. A to celé kvôli tlaku dlhovej brzdy, ktorá by mohla hatiť vyplácanie akcionárskych dividend z našich daní.

Znalí súvislostí hovoria, že sa spečie koalícia KDH so Smerom za účelom komfortnej ústavnej väčšiny.  Čokoľvek sa v tomto duchu udeje, je priamym dôkazom neuveriteľnej diktátorskej túžby a dôkazom privatizácie firmy Štát s.r.o.

Akcionári začnú byť nervózny a budú chcieť s istotou maximalizovať návratnosť svojich investícii z obavy, že ostávajú len dva roky. Väčšina z nich sa bude súčasne snažiť preniesť svoje investície a podchytiť novicov.

Môžeme si byť istí, že sa neudeje nič, z čoho by si slušný človek neogrcal krpce. A prečo? Pre osobné záujmy bafuňárskych politikov sprivatizovať čo najväčší kus štátneho rozpočtu. Pôjde im to ľahko, veď aj vy by ste chceli, že? Nuž, výrobca antiemetík by mal investovať na Slovensku.

A môžeme si za to sami. Použili sme svoju morálku. A to sa neodpúšťa. Ani tým svinským občanom – voličom.

Potľapkávame sa svorne a radostne

Som veľmi potešený tým, že sa tu nájde 60% občanov, ktorým morálka nie je ľahostajná. Ktorých morálka je na úplne inej úrovni, ako morálka dnes vládnucej bafuňárskej strany. Nateraz sa naozaj nechcem zamýšľať nad tým, že tí istí v banskobytrickej župe vysielali signály o skokoch svojho psa. Aspoň chvíľku budem zaslepený idealista, dobre?

Som veľmi potešený, že sme si navzájom povedali, že je tu 60% aktívnych občanov o ktorých sa musia politici uchádzať. Viete, výber v demokratických voľbách je len z toho, čo sa ponúka. Dali sme najavo, čo sa nám má ponúkať, ak to chce byť našim vodcom.

Aspoň chvíľku budem zaslepený idealista, dobre? Alebo si v dnešnej situácii naozaj dovolíte byť tak arogantné hovädo, že po priklepnutí platu v teplého miestečka vo voľbách už budete len hrabať pre seba? Bez viery sa naozaj žiť nedá. Ani voliť. To by som musel kandidovať sám, aby som mal ideálneho svojho zástupcu.

Spíšte si konečne tie vízie!

Na pravej strane sa teraz všetci rozídeme do svojich domovov. Ako počítam, tak počítam, ale jediný, kto poskytuje nejaké vízie vo svojom domove, sú liberáli v SaS. Všetci ostatní nemajú k akej vízii sa vrátiť, keďže žiadnu víziu nikto nemá. Ani mať nateraz nemôže, veď ako mať víziu, keď neexistuje ani subjekt, ktorý by nejakú víziu postuloval.

Trochu je mi vás ľúto, že ste ostali bezprízorne, bez politickej záštity. 😉 Ale nie, to je len taký môj chabý sarkazmus. Ale kus si ho ešte doprajem. Napríklad o tom, ako sa vám podarilo spojením nespojiteľného hlasovania rozbiť samých seba. Práve preto, že vám absentovala akákoľvek vízia. Čokoľvek silnejšie ako rýchle a časné pôžitky.

Veď v tejto chvíli je to na pravej strane tak, že chudák SaS čaká na nejakého partnera do koalície. A to mi verte, že ho potrebuje ako soľ. Pravicové riadenie štátu je vždy výsledkom spoločného jednania koaličných partnerov. Skúsenosť mi hovorí, že na pravej strane si s obľubou občania vyberajú. Je potrebné im dať tú možnosť vyberať si. Inak v nejakom pomätenom hnutí mysle vyšlú dymové signály o tom, ako vysoko skáče ich pes. Ako to spravilo 71 tisíc banskobytrických neonacistov.

Akokoľvek by som si prial, aby sa program mojich zástupcov realizoval v plnom rozsahu.  Sama všetkých pravicových a občiansky zmýšľajúcich nedokáže osloviť. Leda že by…

Či sa vám to páči alebo nie, SaS je dnes jediná etablovaná pravicová politická strana s nejakou víziou a teda možnosťou zastupovať občanov. A čaká kým sa ten partner vôbec dá dohromady. Veď spravme si inventúru zvyšku pravicových vízii.

Konzervatívnych či akých bude zaštiťovať Procházka. Ale teraz tu nič nie je, vízie sa ešte len budú dávať dohromady. Uvidíme, ako sa politicky zachová kariérny politik Lipšic a jeho partička. Ten síce vízie má, ale nikto ich nepozná, aby náhodou niekoho neurazil. A podobne sterilne, bez chuti a zápachu, je na tom s víziami zvyšok šrotoviska Ľudovej platformy. V ich prípade k sterilite ešte pridám svoju skúsenosť, že sa nedá reštartovať morálne myslenie bafuňára.

Nuž, do leta to bude pekný grc. Ešte že som toho ušetrený.

Naozaj, pamätajte na moje slová, že bez vízie v politickom programe sa nedá zastupovať občanov. Môžete akurát tak pokračovať v podnikaní na území Národnej rady a Úradu vlády. Dnes tak pekne 60% občanov odmietlo toto bafuňárske podnikanie. (Aspoň dnes mi neberte túto ilúziu.) Tak nebuďte debilkovia a objednávajte si to aj naďalej u svojich zástupcov.

Pochvala domácim zo SaS

Moji zástupcovia SaS presne vyjadrili moje prianie o hlasovaní v druhom kole. Včas, zrozumiteľne a otvorene ma v tom zastupovali voči vám ostatným voličom. Môj hlas v ostatných voľbách bolo vďaka tomu počuť tak, ako si to predstavujem. No môže byť väčšia radosť voliča, ako keď jeho zástupcovia správne zastupujú?

Veľmi ma potešila politická práca mojich zástupcov za SaS. Ako ich volič  som z nich skutočne v dobrej nálade. Svojou prítomnosťou na pozícii okrskára v etnickej enkláve získali kopu skúseností. Preventívne dokázali odstrašiť organizované asistované hlasovanie.

Mali zorganizované hlásenia svojich okrskárov o výsledkoch smerom do centrály strany (alebo kam, to už je jedno), takže v pohode dokázali overovať a predbiehať oficiálne výsledky zo Štatistického úradu. Veď práve preto má každá kandidujúca strana právo prítomnosti pri sčítavaní hlasov. Ďakujem, že ma tam zastupovali. To naozaj nie je formálna súčasť volebného zákona. Bez nej by sme nemohli naše voľby volať slobodné a demokratické. Spomeňte si na to, keď bude niektorá politická strana chcieť toto právo obmedzovať.

Ja tomuto hovorím nepremárnený hlas vo voľbách. A čo vy? Tiež ste v polovici volebného obdobia na svojich zástupcov takí hrdí? (Veď hovorím, leda že…)

sk → en
correctly
príslovka: correctly, right, properly, duly, aright, precisely, all right, truly, shrewdly, to a nicety