Veľké dohady nad rastom Facebooku

Vraj kde kto s veľkým zatrresnutím ruší konto na Facebooku. A vraj ešte viac ľudí naň potichu kašle a zistiac, že nevie čo si s ním počať (keby bol aspoň ženského rodu, chlapi by aj vedeli či si počať) sa do Facebooku neprihlási ako je mesiac dlhý.

Tu sú nejaké zaujímavé čísla o tomto aktuálnom uhorkovom fenoméne.

Growth Drop Of 25% to 50%

As you can see, lately Facebook has been reporting that it gains between 20 to 25 million active users per month. But since F8, Facebook looks likely to only gain 13-15 million active users per month. At worst (dropping from 25 million to 13 million), that’s a 48% decline — a drop of about half. At best, (dropping from 20 million to 15 million, that’s a 25% decline — a 1/4 drop.

Has Facebook’s Active User Growth Dropped 25% to 50%?

Akokoľvek, čísla sú to viac ako menej s prstu vycucané. Facebook asi vie prečo realitu skrýva. Keď sa aspoň na 30 sekúnd zamyslíte nad akýmkoľvek číslom v profile či v f-stránke, zistíte že je to logické hausnumero. To určite mnohé naznačuje. Akurát nikto nevie čo je to to mnohé.

1 komentár pri “Veľké dohady nad rastom Facebooku

  1. Pre mňa má momentálne facebook jediné využitie – sledujem Shootyho a diskusie pod jeho príspevkami. Keby Ten istý obsah dával na svoj web, tak svoje FB konto môžem pokojne zrušiť. Teda v skutočnosti nie, pretože ho potrebujem mať v zálohe pre prípad, že by som potreboval vyvíjať nejakú FB aplikáciu. Ale pointa zostáva.

Komentáre sú uzavreté.