Vinea útočí, v bielom aj v červenom

Ráno som si bol býval bol pomyslel a na druhý deň som to našiel vo svojej RSS čítačke: Kofola se rozšiřuje o značku Vinea.

Keď sme boli nedávno rodinne stretnutý, švagriná, medzi našimi deťmi prezývaná teta, bola ráno na nákupe a na stole sa objavila Vinea. Aj biela aj červená Vinea. Rodinné stretnutia majú totiž jednu zlú vlastnosť. Piť sa dá len v piatok večer, v sobotu popoludní a večer treba prestať, lebo na druhý deň nás čakajú kilometre za volantom. Pivnica je síce plná, teda už len poloplná, výborného vína, ktoré sa nám skutočne ale skutočne vydarilo a švagor, ktorý bude čoskoro prezývaný našimi deťmi ujo sa oň vzorne stará, ale v nedeľu viac ako menej nevyužiteľné. Mimochodom, Na zdravie! Ale čo z tou nedeľu? Švagor priniesol do rodiny nový prvok, to sa predpokladalo v mnohých ohľadoch, ale okrem iného aj renesanciu nápoja Vinea.

V dávnych dobách mojej mladosti som viac preferoval Márku pred Vineou. No obe boli mojimi favoritmi. Prinášali minimálne zdanie zdravšieho nápoja a v skupine mojich vrstovníkov, ktorí sa opájali coca-colou, aj zdanie výnimočnosti a vzdoru voči davu.

Potom prišli roky kapitalizmu a zabehnutý markeťáci od coca-coly zvalcovali všetko. V reštyke nebolo okrem známej štvorky čo piť. Neskôr sa zbadali pepsikoláci a z môjho pohľadu sa veci zľahka vylepšili. Ale staré dobré časy priniesla až Kofola, keď začala robiť komplexný marketing, ktorý dokáže s americkými značkami súperiť.

A tak som si bol býval pomyslel, pri tom výbornom nedeľnom obede, že by značke Vinea neuškodilo, keby sa jej markeťákom konečne otvorili oči a zopakovali úspech Kofoly v prieniku na trh. A na druhý deň som si prečítal, že nie je treba žiadne očné kvapky, že Vineu chytia do parády priamo kofoláci.

Zdieľať?

1 komentár pri “Vinea útočí, v bielom aj v červenom

  1. Vinea aj kofola je fajn akurat ze ked uz sme si predali aj vineu uz nemame moznost pre alternativu,pretoze kofolu vlastni nejaka cyperska firma a oni si tam pridavaju co ich napadne a ak si pamatate (ja som uz nemal sancu) kofola sa vraj pokazila po otvoreni do tyzdna ked ste ju otvorili co sa vam uz teraz nestane.Preco? Odpoved najdete na etikete o zlozeni.

Komentáre sú uzavreté.