Vláda potrebuje na strategické stavby zrýchlené legislatívne konanie

Čo to zase je za oxymoron, čo skúša na nás naša vlastná vláda? Strategická investícia potrebuje skrátené legislatívne konanie?

Ministerstvo dopravy a výstavby narýchlo pripravilo účelovú novelu stavebného zákona, ktorá bola predložená do pripomienkového konania v skrátenom konaní z dôvodu „naliehavého hospodárskeho záujmu“. VIA IURIS k tejto novele pripravila hromadnú pripomienku, keďže v novele sa navrhuje, aby sa pre povoľovanie výstavby tzv. strategických investícií nevyžadovalo územné konanie. Novela zároveň významne okliešťuje právne možnosti obcí ovplyvniť, aké stavby sa budú povoľovať v ich katastrálnom území. Zdroj: Podporte hromadnú pripomienku združenia VIA IURIS k novele stavebného zákona! — Ekoforum.sk

Ak je niečo strategické, tak je to dlhodobo strategické. Ak je niečo dlhodobé, nepotrebuje to zrýchlené legislatívne konanie!

stratégia:
1. ľubovolné pravidlo predpisujúce určité činnosti v každej situácii procesu rozhodovania.
4. súhrn zámerov a činností človeka, ktoré používa na dosiahnutie svojho cieľa.

Takto sa práva Smer v každej situácii. Ad hoc strategicky. A potom sa človek dočíta Patajvo blúznenie:

O pol roka sa môže ukázať, že vytvorenie koaličnej vlády Smeru s časťou opozície je najlepším možným riešením. Zdroj: Vládnutie s Ficom nie je tabu

Pataj sa s koňom zrazil. Ale veľkým.  Špiniť si ruky s komunistami a eštebákmi môžu len morálne hovädá. To je tiež stratégia.

Odkedy je stavba súkromnej fabriky akcia „naliehavého hospodárskeho záujmu“? Odkedy sa plánujú diaľnice po Slovensku? Dva dni či pár mesiacov pred voľbami?

Nuž vtedy, keď je pre Smer podnikanie sprosté slovo a zrazu sa im hodí nejaké podnikanie, aby vyhrali voľby. Stratégia no nie pre štát, ktorý riadi, ale pre účely Smeru a ich volebného víťazstva.