Výpredaj toho najlepšieho za vianočný víkend

Za viac ako menej nepodareným SEO nadpisom sa skrýva obligátny celulózový výluh zo siete. Veď čo človek pre tie výpredaje neurobí. Zlacnené a skoro zadarmo bude čoskoro všetko. Dokonca vraj aj autá budú lacnejšie ako kone. Boli bývali boli tvrdili v predpovediach v jednom ženskom časopise z USA. A čo je z USA, to musí byť samozrejme lepšie, ako keby to bolo zo ZSSR. Aj keby to boli dve naprosto, ale naprosto rovnaké Pelíšky.

Výpredaj argumentačnej sily

Potešili ma dve veci. Jednou je dokonalá ukážka argumentačnej sily kondicionálu. Priatelia, kondicionál to je moje. V ústach oponenta priam nahrávka na smeč. Dáme si najprv nahrávku:

„Do kanceláře si kvůli Windows Vista opravdu herní high-end pořizovat nemusíte. Stačí oželet hardwarově akcelerované 3D hrátky grafického rozhraní Aero a využít alternativního rozhraní Windows Classic. Pak vedle nároků na grafiku klesají i celkové nároky na hardware a s Vistou by se neměl trápit dnešní počítač, na kterém plynule běží Windows XP.“ Zdroj: » Mýty a legendy o Windows Vista »

Aha, tak by se neměl? A keď bude? Ty to nevieš isto? Si si istý?

Výpredaj masla

Druhý článok, ktorý ma potešil bol:

Vánoční loupení: „České mléko se vozí do Němec stejnou stezkou směrem na Řezno a Pasov, jakou proudila zemská berně za časů Václava, když ještě nebyl svatý. Tehdy jsme také do Němec posílali stáda volů, což je zvyk, který se bohužel po dnešní časy neudržel, a tak volů zůstává v naších krajích rekordní počet. A přišli si na rekordní množství peněz.“

Pred Vianocami som kupoval maslo v akcii. Belgické a naozaj netúžim ani len tušiť, odkiaľ vzali Belgičania to mlieko. Ale úprimne musím potvrdiť, že to maslo je veľa lepšie, ako keby bolo slovenské.

Výpredaj na vybrali.sme.sk

Tridsať diskusných príspevkov pod zalinkovaním článku Cez sviatky ne.vybrali.sme. Vážený, kedy si konečne uvedomíte, že princípom webu 2.0. je „za nás pracuje ľud, my nastavujeme len pravidlá“ A že závislosť nemusí byť len lineárna. Keď sme vyšetrovali funkcie na gymnáziu, po nejakom čase nás derivácie prestali baviť a skúšali sme vymýšľať čo najabsurdnejšie priebehy funkcií. Tak sme ich komplikovali a komplikovali a umocňovali a pridávali absolútne hodnoty a tak podobne. Najväčší úspech zožali práve kvadratické rovnice s absolútnymi hodnotami. Odvtedy viem, že funkcia môže byť jednak erotická a druhak aj iná ako lineárna. Argument o priebehu funkcie nič nehovorí o tom, či v Sme náhodou nepracuje Indián Jones. To len tak pre istotu a aby nebolo treba chodiť pre argument ďaleko.

Výpredaj organizácie práce

Takých, čo by si na sieti nekúpili topánky je vraj za 600 miliónov dolárov ročne. Keď to urobíte dokonale zle, tak si ich skutočne nekúpia. Keď to chcete urobiť dobre, máte dve možnosti. Alebo na to prídete za rok, či dva, alebo si kúpite cudzie vedomosti. Jedny mám na predaj.

Výpredaj seriálov

Uff, a ja, že prečo v tej telke dávajú všetko čo som už videl. Markíze končí Komisár Rex, začne opäť od prvej série. Asi sa inšpirujem a začnem reprízovať svoj blog. Čo si o takomto nápade myslíte?

Výpredaj tajmmanažmentu

Z tajmmanažmieva sa nám. Embuck na to skočil priam rovnými nohami. Myslíte, že mu to vydrží dlhšia ako 12 mesiacov? Nemyslím si to. Podľa mňa nezvládne tajmmanažment a ohlási nestíhačku tak okolo mája/októbra 2008.

Výpredaj blogosféry

A Embruck do druhej nohy: Objavil USA a Blogový inkubátor. V dávnych časoch sme tomu hovorili blogroll a článok o jeho aktualizácii mával zhusta nadpis: Čo som našiel na webe.

Výpredaj bezpapierovej kancelárie

Volám sa PíáR a som paskvil na elektronickú kanceláriu:

Notáři se v předstihu připravují na vydávání ověřených souborů „Pokud se podaří připravit zákon o eGovernmentu tak, aby skutečně vstoupil v platnost od 1. ledna 2009, bude služba ověřování elektronického dokumentu velmi potřebná. Zákazník přinese listinu, notář ji naskenuje (nebo ji zákazník pošle v běžném kancelářském programu), uzavře do PDF, podepíše digitálním podpisem, připojí časové razítko a vydá na CD či jiném paměťovém médiu. Takovéto elektronické dokumenty budou z pohledu zákona rovnocenné úředně ověřeným listinám.“

Výpredaj  v podnadpise

A to je na toto medzivojnové, ó pardón, medzisviatočné obdobie všetko. Vzhľadom na to, že 9 z 10 článkov na weblogy.sk dňa 24.12 sa venovalo číro-čírym vianočným prianiam, naozaj nebolo z čoho v oblasti internetu a webdizajnu čo vybrať. Niektoré podtituly by bolo hádam občas vhodné aj zrevidovať.

Výpredaj zdravého rozumu

Medzititulky naozaj s článkom pramálo súvisia. Ako aj výpredaj.

Zdieľať?

3 komentáre pri “Výpredaj toho najlepšieho za vianočný víkend

 1. Trochu si ma nepotešil názorom na slovenské maslo, ale je fakt, že poľské je také „kravskejšie“.. to raz moja dcéra skonštatovala aj o zmrzline v Zakopanom, že ju cítiť kravou… je tiež fakt, že vtedy (a možno ani doteraz) dcéra naozajstnú kravu zblízka nevidela… 🙂
  .
  Výpredaj seriálov – televízia už nie je pre nás.. všetko sme videli. Chce to generačnú výmenu – ale nie medzi nami (to by zle dopadlo) – skôr myslím, že vo filmových ateliéroch a v TV managementoch 🙂
  .
  Keď som už taký dlhý, tak prezradím aj ďalší nápad – v halyvúde by mali nasadiť novú generáciu hercov, títo starí sú už nadobro zoškatuľkovaní… 🙂
  .

Komentáre sú uzavreté.