Z Vyšehradu je celkom iný výhľad

Pred rokom sme si pri príležitosti svokrinej návštevy vyšli na Vyšehrad. Poviem vám, odtiaľ je celkom iný pohľad na Prahu ako ste zvyknutí. Posúďte sami, priložené fotky a komentár k nim vás isto presvedčia. A samozrejme, nezabudol som ani na príbeh o našom fúzatom triednom.

To sme boli v roku pradávnom, v čase medzi Václavom a Havlom,  s našou gymnaziálnou triedou na výlete v Prahe a šéfoval tomu náš dejepisár. Povláčil nás všade, kde sa len nejaká pamiatka objavila a triedny matfyzák to so stoickým pokojom zvládal. Keď sme sa z Vyšehradskej skaly nahýňali dole a sledovali premávku lodí tesne pod nami na Vltave, popod fúziky poznamenal:

Sledujte to harmonické vlnenie za tou malou loďou. A pozor, teraz nastalo skladanie vlnení, ako idú tie dve lode oproti. Vidíte, aký je výsledok ak sú vlnové dĺžky rozdielne.

Takže priatelia, Vyšehrad si pamätám hlavne ako miesto skladania vlnení. Nejaké vlnenie Libušiných vlasov a utopený Šemík popri tom blednú závisťou.

Ale dosť bolo príbehov z dávnoveku, pozrite si fotky.

3 komentáre pri “Z Vyšehradu je celkom iný výhľad

  1. Este stoji za to vyhlad na Prahu z Letnej, ten je tiez uplne iny… ze by to bolo tym, ze je z ineho miesta? 😉 Odtial sa daju fotit najlepsie vsetky mosty.
    No a toto leto som objavil vyhlad z Vrchu sv. Krize (50°5’5.524″N, 14°27’35.191″E), vyhlad na Zizkov a cast Vinohrad. Stoji za letnu rodinnu navstevu a je tam aj hospoda s dobrym pivkom 🙂
    Zaujimavy moze byt este vyhlad od Zizkovho kona (50°5’18.284″N, 14°26’58.01″E) na cely Karlin, ktory sa teraz tak rozvija. Tam sa pojdem pozriet s fotakom v zime ked napadnu one 2 cm snahu… 🙂

  2. Na Vítkove sme boli. Prihodím fotky. A je pravda, že kvôli pohľadu na Karlín tam treba ísť v zime, keď nie je lístie na stromoch.

Komentáre sú uzavreté.