Za kanvicu celulózy

Záložky sa mi vo Firefoxe rozmnožili, ako tie mravce tomu Jóžinkovi v tom vtipe ako sa tým cukrom celý obsypal a toho rána mu bolo ľúto pozabíjať tie jeho deti. Veď viete, tie mravce. Preto dnes o niečo stručnejšie a telegrafickejšie.

Google má problémy s veľkosťou indexu. Veď si len predstavte, že rastiete exponenciálnym spôsobom (ten internet) a vy sa snažíte robiť v tomto priestore kópiu samého seba. To nemôže dopadnúť dobre. A veru aj nedopadá. Toť nedávno-dávno zaviedol supplemental index, zjednodušil ručné vyradenie stránky z indexu, patentoval si algoritmus hodnotenia stránok s ohľadom na čas a teraz vymýšľa nový META tag ukončujúci platnosť stránok.

Google máme, teraz iPhone a kraviny sú za nami. MobilMania.sk píše, že vraj iPhone láme rekordy v spokojnosti zákazníkov

„Polovica kupujúcich kvôli iPhoneu musela zmeniť operátora. 35 % z nich zaplatila za rozviazanie zmluvy priemerne 167 dolárov (asi 4 tisíc Sk). Ostatní zákazníci pravdepodobne zostali aj u svojich starých operátorov. Tí, čo prešli tvrdia, že u AT&T budú musieť platiť asi o 35 dolárov mesačne viac, než by platili, ak by si ponechali svoj pôvodný tarifný program.“

Písal som, iPhone – naučme sa marketing.

Onehdá som bol býval bol písal, že je šikovné otvoriť si dve okná Firefoxu. V jednom štandardne surfovať a v druhom mať pootvárané len webové aplikácie. Sú aj iné koncepty. Napríklad sidebar pre Firefox alebo špeciálna aplikácia Webruner. Ak to niekto používate, napíšte o tom čosi.

Firefox sem, Firefox tam a zrazu sme v jeho používaní na treťom mieste v Európe. Keď sa o tomto diskutoval tak pred rokmi, uzáver bol, že prechod na Firefox robia ľudia, ktorí používajú internet intenzívnejšie. Potiaľto je to fajn. No mám pocit, že je to aj tak, že nízky podiel IE znamená nízky podiel nováčikov na sieti. Jednoducho, slovenský internet (počet nových užívateľov) nerastie.

Toto preskočím, toto tiež a toto je tak isto o mojom budúcom projekte.

Takže ďalšou záložkou je čosi o WordPress Plugin Competition To bol jeden z posledných argumentov, prečo prejsť na WordPress. Široká užívateľská základňa. Tisíce programátorov, ktorí pracujú pre mňa. Že je to dobrý koncept (wordpessový systém pluginov), potvrdzuje aj autorita, ktorá sa odvoláva zásadne len na autority (a keď nie sú, tak vyzýva, aby sa citovali hlavne autority, takže odkaz na autoritu nesmie chýbať ani mne) v článku Proč má Seznam málo programátor.

A ďalšie pozitíva sa vynárajú. Alian upozornil, že na konci roku (tohoto (2007)) končí podpora php4 Ja ho zas upozorním, že by si mohol nastaviť dynamické title pre články. Akokoľvek, jeseň bude v znamení aktualizácie webov. Ako som to laicky sledoval, večšina vývojárov sa zubami – nechtami držala štvorkovej verzie. Už ale nebude vyhnutia. Hlavne, keď pritlačia webhosteri. O WordPress sa nebojím. Predpokladám, že zázemie je dosť veľké na to, aby bol na jeseň tento CMS php5 reedy, certifikajtet a podobné nezmysly.

Čakal som, kto bude v mojej RSS čítačke prvý a zareaguje na aktuálnych pár, prekvapivo teplých letných dní uprostred júla. Šokovaný som s otvorenou sánkou, vyplazeným jazykom a rukov zastatou na polceste k ústam hľadel na článok Globální oteplení – Misantropův zápisník Ále čo, keď aj vybrali.sme.sk zatiaľ mlčí, tak česť musí zachraňovať pomenúvač idiotov. Inak, aj ja už mám svojho idiota. Kto nemá svojho idiota, nie je blogér!

Toto bude rýchle: olz ǝɾ bɔı ǝz ‚ɯılsʎɯ ıs zǝıʇ (spravodaj)

A toto je koniec. Kanvica je prázdna, záložky prelustrované. Idem sa ochladiť do hypermarketu. Cestou preverím, či má Glóbus skutočne všetky mäsové výrobky bezlepkové.

1 komentár pri “Za kanvicu celulózy

Komentáre sú uzavreté.