Zabíjanie záložiek – celulózový výluh tisíc mnoho

Záložky od Firefoxu sú zas premnožené, tak ich poďme spolu pozabíjať. No predtým sa do nich samozrejme trochu pozrieme. Pre pacifistov: Nasleduje komentovaný celulózový výluh zo siete.

Digitálne televízie zistili, že na ich prevádzku budú potrebovať peniaze. Nové televize možná skončí dřív, než začaly Každé podnikanie vyžaduje nejaké peniaze na rozbeh. Aj to internetové. Kto tvrdí opak nevšimol si, že podniká na cudzích počítačoch a cudzom softvéri. Teda možno vlastnom, ale zaplatil ho z nejakých predchádzajúcich investícii a výnosov. Prosto, nič nie je zadarmo, všetko má svoju cenu. No to nevylučuje, že veci zadarmo máme právo vyžadovať. Či ich ale dostaneme to je iná otázka. A aj iná téma, takže poďme na ďalšiu záložku.

Buzzword týždňa: Bublina web 2.0 Prečo nie, že? Veď o čom by sme písali ak nie o teóriách, ktoré sa budú potvrdzovať, alebo povraciavať, keď už mi budeme dávno niekde inde. A aj celý internet bude niekde inde. Uff, ale kde? Takže ničhovoriaci odstavec s odkazom na ničnehovoriaci článok týždňa mám za sebou. Ďalšia záložka.

Pixy sa vrátil k oranžovej, čo mu schvaľujem. Milujem várovú čokoládu, oranžovú, svoju ženu a mnoho ďalších veci. A odvrátil sa od Logitechu, čo mu tiež schvaľujem. Ľudia prečo vyhadzujete peniaze za myši a klávesnice? Štandardne používam myš, ktorá mi pasuje do ruky a klávesnicu, ktorá má normálne rozloženie kláves, hlavne v home-end-insert-delete sekcii. Cena 300+150 Sk. Veliká spokojnosť a pokiaľ myš neskončí rozpleštená na stene (bezdrôtové sú náchylnejšie), tak my vydrží minimálne dva roky. O priebehu dlhodobého testu budem informovať. Inak, ten pixyho článok je ďalším do smutnej zbierky: 1000+1 článok o amaterizme v oblasti počítačov a informačných technológiách. Veď si len s pozornosťou prečítajte jeho a komentátorov názor na ovládače. Nekvalita za chabou, chyba za nekvalitou. Takto ten informačný vek nevybudujeme.

V Čechách od nového roku zavádzajú v zdravotníctve podobné poplatky ako boli Zajacove dvadsaťkorunáčky. V Motole, čo je jedna z najväčších nemocníc, sa už pripravujú. Ak všetko dobre pôjde tak za rok či dva prejdú od papierikov k nejakému výdobytku počítačového veku. Možno pri tom objavia znovu koleso, to koleso, teda to riešenie úhrad , ktoré pred nimi objavovali na Kramároch, prípadne ešte pred nimi v niektorej nemocnici v EU. Niekde by bolo mohlo byť kopírovanie na osoh, ale nie, MY to koleso vymyslíme okrúhlejšie.

Naopak, iné kopírovanie je na vytiahnutie stredovekých trestov na svetlo sveta 21. storočia.

Táto záložka len krátko. Bude podrobnejší článok. The Next Botox: A Drug for Longer Eyelashes. Nežiadúce a vedľajšie účinky sú moja obľúbená oblasť farmakoterapie. V tomto prípade sa využíva pozitívny vedľajší efekt derivátov botulotoxínu na rast očných rias. Ak vezmete do úvahy, že prapôvodne ide o klobásový jed, tak len ignorant v tom nevidí krásu hodnú Picasových obrazov.

Tento vietnamský SW pre PDA určite vyskúšam. Za launcher nie som naozaj ochotný platiť.

Jedno hluboké nedorozumnění o e-knihách predviedol autor článku ako aj Amazon.

Teraz trochu bez odkazov. Minulý týždeň prebehli dve vlny článkov. O jednu sa postarala BSA, ktorá využíva podprahové vnímanie konca roku v podnikateľskej verejnosti ako obdobie, kedy sa vyhadzujú nezmyselné firemné peniaze za nezmyslené veci, len aby sa znížil daňový základ. Keď ale spočítate zaplatené dane a hodnotu týchto nezmyselných investícii zistíte, že súčet je vyšší ako by boli bývali boli pôvodné dane. A ešte musíte zaplatiť za účtovnú položku navyše. Moja rada znie: skutočne na každom kancelárskom PC musí byť MS Office? Nestačil by Openofice.org?

Druhou vlnou boli články o tom, ako v Číne začali predávať DVD za 3 doláre, ako sa v Európe darí DVD biznisu pribalených diskov za pár korún a korunu tomu dal článok Warner Music Boss: We Were Wrong. Ako hovorí Murphy: Ľudia, firmy a štáty začnú konať rozumne, až keď sa vyčerpajú všetky ostatné možnosti.

Tak sme sa na tie záložky pozreli a teraz príde na rad zabíjanie: CTRL F4, CTRL F4, CTRL F4, CTRL F4, CTRL F4, CTRL F4, CTRL F4, CTRL F4, CTRL F4, a tak ďalej a tak ratatata.

Zdieľať?