Zálohovať, zálohovať, zálohovať

Fakticky hustá diskusia. Nie len preto, že sa na blogoch-neblogoch SME píše neskutočne husto. To aj u mňa. Ale tie výlevy diskutujúceho Filipa. Tieto rady si beriem k srdcu;). Hlavne odporúčanie ako zachraňovať dáta:

2 operacne systemy – Windows 2000, Windows XP. Ked mi jeden z Winov odide, povacsine (4 z 5) sa mi ho podari opravit cez druhy. Uz sa stalo, ze odisli oba, tak to som nabootoval do Linuxu

Ako obyčajný užívateľ sa musím len smiať. A bavím sa dobre, milí priatelia. IT nadšenci ste zábavní. Hlavne tým, ako máte čumáky zapichnuté do obrazoviek a reálny (to je to okolo) svet vám celkom unikol.

A čo na tieto problémy ja, bežný užívateľ? No, teda celkom bežný, to asi nie. Poskúšam každú sebemenšiu blbôstku. Môj doterajší systém win 2000 to mal so mnou ťažké. Narval som do neho, čo sa len zmestilo. Menu Programy sa rolovalo na tri stĺpce. A žilo to. A žilo by to do dnes. V pohode, bez pádov. Vďaka výkonovej rezerve dokonca celkom svižne. (3D nerenderujem).

Až kým nezačal hardisk vykazovať predsmrtnú agóniu. Občas nabótoval, občas nie, hlavne keď sa zohrial, tak sa mu nechcelo. Tak som zazálohoval MIMO BEŽNÉHO MESAČNÉHO PORADIA a poslal pekne disk rukami nášho IT na záručnú opravu. Vrtátili mi presné zrkadlo. Založil som a bežalo to ako by sa nebolo nič stalo. Ale že som vrták a win 2000 sa mi po skoro troch rokoch opozeral a zaberal 15GB, nechal som si to preinštalovať na win XP. Priznám sa, nemal som to od nášho IT žiadať. Zbaviť sa toho farebného cirkusu ma stálo trochu nervov. A po toľkom skúšaní všelijakých blbiniek som zistil, že mi k šťastiu stačií tak 7-10 programov a pár drobných utilitiek.

Poučenie?

  1. PRAVIDELNE ZÁLOHOVAŤ
  2. Do win 2000/XP toho môžete tlačiť, koľko sa zmestí. Vydržia veľa a nie som sám s podobnými skúsenosťami. Ale treba ZÁLOHOVAŤ
  3. Kúpiť si s laptopom aj predĺženú záruku. Ja už mám novú základnú dosku (zhorela zvukovka), monitor (rozbili ho pri záručnej oprave tej zvukovky) a teraz aj harddisk (30GB už nebol tak mi vrátili 40GB B)). Chlapcom s HP sa môj nepodarok trochu predražil. Ale predražil sa im, nie mne.
  4. Nevŕtať sa v registroch a neinštalovať pochybné betaverzie.

Poznámka pre správcov firemných počítačov: Áno som ten typ firemného užívateľa, ktorého nemáte radi. Ak by ste ma poznali podrobnejšie, zmenili by ste názor;)

Zdieľať?