Zamestnanecký bonus, eurozdražovanie a zdravotné poistenie v systéme socializmu dnešných dní

V súvislosti s prechodom na euro treba hlavne upozorniť na to, aby si dali ľudia pozor, pretože podnikatelia ich môžu oklamať.  Podnikateľ, kulak, kapitalista, je to predsa jedna banda. Ak zdražia preto, že štátom kontrolované firmy zdražia elektrinu, povieme, že zdraželi kvôli euru a pekne ich všetkých pozatvárame.

Ministerstvo zdravotníctva prišlo s dobrým nápadom: Vláda  by mala schvaľovala rozpočty súkromných zdravotných poisťovní. Namiesto vytvorenia reálneho trhu s reálnym poistením, utužíme zdravotné odvody v súčasnom stave inak pomenovanej dane pod kontrolou vládnucej strany. Čím zabezpečíme, že vyšumí akákoľvek možnosť kontroly hospodárenia zdravotníckych zariadení.

Zamestnanecký bonus je  adresná forma dodatočnej sociálnej pomoci občanom, ktorí sa vlastným úsilím snažia zlepšiť si životné podmienky, pričom nemajú možnosť zamestnať sa pri vyššej mzde. Nárok na zamestnanecký bonus nebude mať zamestnanec s príjmom približne vo výške 119500 Sk a viac. A ďalších podmienok, ktorých zapracovanie do programu na spracovanie mzdy zaplatí každý zamestnávateľ, je asi 11. Celková výška o ktorú sa navýši mzda proletára je 2500 SKK (82,98€) ročne. Zdrojom pre výplatu zamestnaneckého bonusu je štátny rozpočet.

Tri skutky za ostatných 14 dní. A to máme uhorkovú sezónu, kedy nemá význam čokoľvek politicky riešiť. Tento článok je len ako poznámka pre moju pamäť. To keď sa budem nabudúce rozhodovať, ktorú svetovú stranu mám uprednostniť.

Ja netvrdím, že je to všetko špatne. Len sa tam ako príslušník strednej vrstvy nevidím. Socializmus bol, tak ako ho poznáme za ostatných 100 rokov, vytvorený hŕstkou rovnejších pod rúškom blaha proletariátu.

Po nakuknutí do hŕstky vyvolených som zistil, že by som sa rád pozeral bez nauzeálnych pocitov do zrkadla pri holení. Holím sa síce tak raz za 14 dní, ale aj tak mi to rozhodutie stojí za to. A z jamy proletariátu sa snažím unikať ako Einstain pred húsatami a ani príslušníci proletariátu ma medzi seba nechcú. Sú tam isté intelektuálne antagonizmy. Ešte že sa mám kam schovať v strednej vrstve. Síce vyrovnávanie pozícii je nekonečný intelektuálny zápas, ale našťastie si vrámci strednej vrstvy vieme navzájom pomôcť. Občas niekto utrúsi daňovú fintu tu, inokedy sa ponúkne objednávka prác hentam.

Viac ako 50% ľuďom ten socializmus vyhovuje. Aj vám? (To je rečnícka otázka, zľahka vás poznám.)

Akokoľvek, ak máte ďalšie ukážky socializmu dnešných dní (skutky tak ±14 dní do histórie), kľudne ich vrhnite do komentárov. A verte tomu, že sa máme na čo tešiť. Napríklad, vraj ministerstvo vnútra počíta s tým, že kvôli euru bude novelizovať 36 zákonov a hafo vyhlášok k tomu. Veríte tomu, že pôjde len o uplatnenie 30,126?