Zamneď: Skúsenosti predkov prinášajú pohodlie

V našom kostole máme nápis: Dedičstvo otcov zachovaj nám pane. Často si naň spomeniem, takto vo svete potĺkajúci sa.

Naposledy dnes, keď už po druhýkrát čítam, ako práve to jednoduché riešenie predčilo akékoľvek moderné magické škrabania sa pravou rukou poza koleno za ľavým uchom.

FF na G+ potreboval poradiť ako dostať z Austrálie na svoj počítač v Prahe vyše 2GB súbor s rodinným videom.  Veľmi sa mi páčili návrhy ako Teamwiever či Pošta. V prvom prípade je to riešenie systémové a eliminuje problémy s vysvetľovaním. To druhé je také starosvetské. Ale veď prečo nie, keď to už zo 300 rokov funguje.

Davídek nádherne vyriešil problékm dnešnej rannej zmeny času:

Dnes u některých spotřebičů sundám přelepku z displeje a na jiné ji nalepím. Je to snazší než pátrat, jak se třeba u takové trouby mění čas.

Twitter / @DavidGrudl: Dnes u některých spotřebič ….

Veľmi elegantné.

Využiť skúsenosti a nástroje predkov je pohodlné. Áno, pohodlie je to, čo novým magickým riešeniam veľmi často chýba. Chceme byť na pulze dňa, trendy, kúl a čo ja viem ako ešte sa dá vyjadriť… Veď viete čo.  Nové riešenia sú možno ekonomickejšie, možno rýchlejšie a možno aj ekologickejšie.  Ale čo pohodlie?

Viete, pohodlie je aj to, že sa nemusíme príliš zamýšľať. Že sa nemusíme kvôli presunu vidiea cez pol zemegule učiť nové a pre prežitie nepraktické činnosti. Niekedy naozaj stačí využiť dedičstvo predkov.

Zdieľať?

2 komentáre pri “Zamneď: Skúsenosti predkov prinášajú pohodlie

Komentáre sú uzavreté.