Zážitky firefoxáka pri používaní IE

Predhadzujem vám návnadu na tú onú „rulez“. Surfujem veľa, rád a často. Sedem mesiacov vkuse pomocou Firefoxu s pár rozšíreniami. A včera zrazu: Kde bolo tam bolo, zrazu som sedel za počítačom s jediným správnym prehliadačom…

Firefox má pár unikátnych vlastností a ja si ho poľudšťujem niekoľkými rozšíreniami a to celé dohromady dáva dohromady môj štýl surfovania. 80% užívateľov slovenského a českého internetu používajú IE. Tým 80% sa zdá, že tak je to dobre a inak sa nedá. Keď som po čase musel používať IE, kládol som si tieto otázky:

  1. Vám nevadí to miniatúrne nezväčšiteľné písmo na webe? Stláčam CTRL+, sláčam, umlátiť sa môžem a písmo sa nezväčšuje.
  2. Ako môžete čítať článok plný odkazov tak, že uprostred odstavca kliknem na odkaz, prekreslí sa mi okno, prečítam novú stránku, stlačím „späť“ a pokračujem v pôvodnom článku? Strašne som si chcel otvoriť súvisiace na pozadí do novej záložky. Nech sa to tam na pozadí natiahne a ja si na to potom prejdem CTRL TAB. Noviny sa predsa ani inak nedajú čítať.
  3. Neotravujú vás vyskakovacie okná? Normálne som sa zľakol, z pozadia vedomia sa mi vydrala chabá spomienka, že také čosi existuje a ja za to nemôžem.
  4. Vám nevadí desaťkrát za hodinu vidieť tú istú blikajúcu cirkusácku reklamu? Chcel som ten baner Adblockovať pravým tlačidlom. Klikol som kamsi vedľa a spustila sa na mňa kanonáda nových okien plných reklamy. Potom som banery myšou zďaleka obchádzal.

Ergonónia, ergonónia, kde si sa mi podela. Priatelia, sranda končí. Po siedmych mesiacoch som si pripadal ako jednoruký. Po tejto skúsenosti sa asi poohliadnem po nejakej verzii Firefoxu, ktorú si budem môcť schovať do USB-disku a mať pre istotu stále so sebou.

Kto sleduje moje články dlhší čas, isto sa neubránil potmehúdskemu úsmevu pri čítaní nadpisu. No čo, občas treba zmeniť názor pod náporom dobrých osobných skúseností. Kto čítal môj predošlý článok o mojich rozšíreniach a hlavne jeho diskusiu, ten sa poteší, pretože článok je ako stvorený na tvrdenia, že je všetko inak, že IE je lepší a úplne najlepšia je Opera. Bavte sa priatelia a skúste ma presvedčiť, že je to tak.

Zdieľať?