71 tisíc banskobystrických neonacistov nepodpísalo grant ministerstva kultúry

Pravda je taká, že viac ako 71 tisíc banskobytrických neonacistov rozhodlo o nepodpísaní toho grantu a zrušení medzinárodného tanečného festivalu.

Každý jeden z tých 71 tisíc mohol vybrať kohokoľvek z “posledných miest kandidátky” na truc preferenciám štábov politických strán. Neznámych ľudí. Kohokoľvek z demokratov. Ale nie, vybral si neonacistu, Hodili za hlavu skúsenosti z 20. storočia.

Presne takto funguje zastupiteľská demokracia. 71 tisíc neonacistov si zvolilo svojho zástupcu, aby realizoval ich neonacistickú politiku.

 

„Približne v polovici júla sme sa dozvedeli, že predseda Banskobystrického kraja, pán Marian Kotleba nepodpísal naše zmluvy na čerpanie grantov. Keď sme sa snažili získať vysvetlenie, od riaditeľa úradu sme sa dozvedeli, že naše divadlo dostáva od ministerstva veľa peňazí a že to nie je v poriadku,“ hovorí riaditeľka Štúdia tanca Zuzana Hájková.

…Partnermi tohto ročníka festivalu boli totiž aj švajčiarske veľvyslanectvo a nadácia Pro Helvetia.

…Oficiálne stanovisko župy sa nám od stredy nepodarilo získať. Zatiaľ jediné vyjadrenie poskytla pre RTVS: „Podpísanie, respektíve nepodpísanie dotačných zmlúv je v plnej kompetencii Mariana Kotlebu. Pri posudzovaní hodnotí nielen finančné, ale aj morálne aspekty predkladaných projektov.“ Zdroj: Marian Kotleba zrušil medzinárodný festival

Dobrú chuť k víkendovej opekačke. Načo dodržiavať demokratické pravidlá, načo dobre riadiť štát, župu či dedinu. Stačí ukázať ako vysoko skáče jeho pes, postaviť pár ihrísk a dotovať zo štátneho rozpočtu dovolenku pre platiteľov členských príspevkov strany.