Ako sa dá využiť služba Google My Maps?

V mapách Google je šikovná funkcia Moje mapy. Tu si môžete pridávať svoje body záujmu, kresliť trasy, ukladať poznámky  k jednotlivým miestam. Jeden zaujímavý príklad:

Everyone knows that when looking for a summer sublet, it’s all about location, location, location. Where are the closest grocery stores? What’s fun to do nearby? There’s a running path along the creek just two blocks away? And the local bus picks up on the corner? Nothing sells these points better than an easy, personalized map.

Using My Maps for your summer sublet

Osobne som Moje mapy použil pri plánovaní minuloročnej cestovateľskej dovolenky po Taliansku. Mám založených viac svojich máp. Každú pre nejaký špeciálny účel a jednu univerzálnu, kam si odkladám poznámky. Chcete ju vidieť? Žiadne také: Geolokácia je jedna z najintímnejších informácii

Aj tu je veľká výhoda Google služieb. Veľmi ľahké nastavenia, komu čo a ako zo svojich dát sprístupníte. Ešte poriadny všeobjímajúci Dashboard a spokojnosť maximálna. Žiaľ Google profil, iGoogle a Google Dashbort sú každý tak nejako… No sú tri a každý robí nie úplne to isté inak a aj to len z časti (množinári chápu).

Pre Android existuje malá aplikácia, ktorá si siaha pre dáta do Mojich máp. Takže máte potom všetko pekne pri ruke. A naopak, priamo na mieste môžete z Androidu poslať fotky, či poznámky do svojej mapy.