Dvíham si dekel návštevnosti

Onehdá sa mi veľmi zapáčilo slovné spojenie „Dvíha mi dekel návštevnosti“, ktoré použil Otty vo svojom článku. Písal to už dávno, ale vďaka nevšednému slovnému spojeniu ho nebolo problém nájsť. Tak aj ja som sa rozhodol aktívne zdvihnúť dekel svojej návštevnosti. Som zvedavý aké kusy vyplávajú na povrch ;)

Prvou aktivitou bolo prihlásiť sa na www.weblogy.sk Bol som trochu skeptický, ale pohľad do štatistík ma príjemne potešil. Uverejnenie na weblogoch.sk má aj jeden príjemný vedľajší prínos. RSS kanál weblogov.sk má na svojich stránkach zobrazený kde-kto, takže sa moje články dostanú na viac miest naraz.

Druhou aktivitou bolo prihlásenie sa na www.asdf.sk (Skutočne efektívna doména. Stačí raz napísať na klávesnici a máte ju trvalo v hlave.) Tu je treba pristupovať aktívnejšie. Viem zdá sa to divné posielať si svoje články. Možno to ani nekorešponduje s filozofiou služby. Ale úprimne, kto vás nepochváli ak nie vy sami. A aj tak mi to veľmi nepomôže, keďže na pretlačenie medzi regulérne zverejnené články treba, aby zaň hlasovalo aspoň pár ľudí. Na službe asdf.sk je fajn, že na rozdiel od rôznych RSS agregátorov, sa dajú posielať aj staršie články a posielať len tie, ktoré majú čo povedať svetu. Čisto súkromné proste nepošlete a je po vtákoch.

A aby som vtom nebol sám, pridal som pod každý článok odkaz, pomocou ktorého, ak sami uznáte za vhodné, môžete poslať môj článok do asdf.sk. Treba byť registrovaný užívateľ.

Zverejňovanie takýchto informácii sa môže zdať na prvý pohľad dvojsečné. Pokiaľ sú takéto služby relatívne neznáme a málo využívané, mám možnosť zotrvať na titulke dlhšie. Ak o nich napíšem prispejem k väčšiemu využívanie a teda k rýchlejšiemu odsunu do pozadia. Ale ak o nich nebudem písať, tak ostanú málo navštevované a teda na moje články sa bude málo klikať. Riešenie tejto dilemy ale existuje.

Na základe obligátneho vedeckého postupu pokus – omyl som dospel k nasledovnému poznaniu:

Môžete pokojne na web vyvesiť zaručený návod ako zbohatnúť. Ľudia sú dostatočne darebný a dostatočne neveriaci, aby ho nepoužili.

Ozaj! Prečítajte si ten Ottyho článok, nech mu zas zodvihnete dekel. Možno ho to primäje viac písať. Z dnešného pohľadu je to pekný pohľad do slovenského blogového praveku.

Doplnené cca hodinu po napísaní:
Vďaka asdf.sk som sa dopracoval k článku Kradnúť sa nemá. Na povrch vyplávali zaujímavé kusy.

1 komentár pri “Dvíham si dekel návštevnosti

  1. Spätné upozornenie: Aké diktátorské: Rozdeliť novinárov a panovať nad nimi | M+M+M+M (4M)

Komentáre sú uzavreté.