Google z iného sveta

Bol som na Google Developer Day. Zaujímalo ma hlavne ich Social API a Buzz API. Nádherne  sa prednášky  točili okolo Google Profilu, jedného loginu a preberania údajov krížom krážom medzi službami.

Prišiel som domov (trochu neplánovane predčasne, lebo život je komplikovanejší ako by som chceli) a vraj je nová verzia Google Maps pre Android. Tak som začal aktualizovať a medzičasom som išiel pozrieť domovský web novej funkcie Google Hotpot. A tu zrazu sa ma pýta stránka na to, aké Nickname si chcem zvoliť. A že aj svoju fotku môžem uploadnúť.

Neverím svojim zmyslom a kontrolujem či náhodou nie som neprihlásený do svojho Google účtu. Ale ja som prihlásený do svojho Google účtu. Aj nickname aj fotku mám vo svojom Google Profile vyplnenú. A idiotský programátor Google Hotpot  s tým nedokáže pracovať.

Áno, je to ten istý Google, ktorý na svoje náklady toto presne dnes učil vyše 1000 vývojárov.

Aktualizácia 21:45: Práve mi Google oznámil, že mi bolo v mojom Google Adsense účte sprístupnené nové rozhranie. Hm, zapol som si ho a používam od 4. novembra. To nevymyslíš, to prinesie len život s Googlom. (hlúposť)2

2 komentáre pri “Google z iného sveta

  1. google ta asi cita :-0 mne uz dal na vyber- bud pouzijem nick alebo moj vyplneny profil. Co je presne funkcia, ktoru by som tu cakal. Nemal som velku chut zverejnovat svoj mail pri verejne pristupnych ratingoch. Takto vidia moj profil len moji priatelia, ostatni vidia nick.

  2. Hm! Hej, je to cesta. V každej službe mať niekoľko krycích mien a niekoľko krycích fotografii… Ideálne v každej službe aspoň 3-4. Môžu potom pri mojich recenziách (statusoch, mapách, fotkách…) rotovať. Že všetky takto kamuflované prejavy na sieti končia naviazané na jeden Google Profil, to vlastne nevadí. Ten je bezpečne v oblakoch Googlu. 😉

Komentáre sú uzavreté.