Hackerské praktiky v manažmente

Etický kódex a peniaze sú nesúmiestne a nesúčasné udalosti. Akokoľvek, ak niekto dokáže uviesť kontrapríklad, uvážim, že možno začnem uvažovať nad zmenou pohľadu na etické kódexy a podobné pamflety. Veď posúďte sami, ako sa bol býval bol vyjadril jeden z odborníkov na internetový marketing.

Kdyby to byl váš webmaster tak ano, jinak spíše ne, tedy záleží jak
moc bude zkušený – každý shop i web má nějakou díru, kterou by mohl
hodně zkušený hacker najít atd., sám mám takhle přístup do pár
konkurenčních shopů, když jsem zkoušel SQL injection (ale samozřejmě
nemíním nikomu škodit). Zdroj: Konferencia SEO nawebu.cz

Niektorí sa chvália že hackerskými metódami majú prístup do eShopov konkurencie. A niektorý na to idú od lesa a rovno si postavia robota. Veru, tak, prečo sa unúvať takto poza chrbát? Normálne priznáme farbu, vydáme tlačovú správu, Ešte aj nejaké to PíáR z toho bude. A čo takto sprístupniť kompletné riešenie za úplatu. No nekupte to, když je to tak levný.

Jejím základem je robot, který prochází internetové stránky a pomocí různých algoritmů a regulárních výrazů získává požadované informace. Touto metodou je možné sledovat data neomezeného množství e-shopů.

Aplikace dohledá na internetu všechny údaje, které lze přečíst v prohlížeči. V případě, že robot narazí na nějaké ochranné prvky, cesta se otevírá speciálním skriptem. Zdroj: Strategie.cz » News » OnLine » Detail » Robot zjistí ceny zboží na internetu

Dokážete rozhodnúť, ktoré riešenie je etické a ktoré už nie? Veď ide predsa o obyčajný prieskum trhu, ktorý je predsa povinno jazdou akejkoľvek podnikateľskej myšlienky. Predsa to robí každý…