Kolaboratívny blog Lupa.cz sa stal terciálnym zdrojom informácií

Ak sa niekto stane kandidátom na cenu Perla mesiaca po niekoľký krát za sebou, nezaslúži si iný osud ako spečatenie klávesou DELETE v mojej RSS čítačke.

Dnes v článku Bude Knol konkurencí Wikipedie? Michal Černý napísal:

Na řadu tedy přichází otázka pozice článků ve vyhledávači, a to obzvláště v Google. Je potřeba říci, že články z Wikipedie na tom nejsou z hlediska SEO vůbec špatně, což se (zatím) nedá říci o textech z Knol. Otázka je při motivačním systému reklamy poměrně zásadní. Druhou věcí je skutečnost, že encyklopedie je zatím poloprázdná. Jedná se stále jen o několik málo izolovaných článků, působících spíš dojmem výkřiku do tmy než zevrubné encyklopedie. Otázkou je na jak dlouho. Nebude ta doba natolik dlouhá, že průměrného uživatele znechutí a zůstane nakonec u osvědčené Wikipedie?

Už niekoľko dní sa na internete premiela to, ako Google Knol 4 dni od uvedenia začína vytáčať internetový svet. Analýza poukazujúca na možný výskyt sebapreferenčných inštrukcií v algoritme radenie výsledkov je stará 6 dní. To je aj s prižnúrením oboch očí (a ritnej diery k tomu) už obdobie dinosaurov.

Článok na Lupe o Knol je nepresný, vatovitý, užvanený,  zbytočný a bol starý skôr ako vyšiel. Článkov vychádzajúcich z faktov už uverejnených na  sekundárnom zdroji  ( v tomto prípade zive.cz)  mám plnú čítačku. Vy nie?

Jediné, čoho mi je ľúto, to je čas, ktorý budem musieť venovať na nájdenie nového zdroja, ktorý pravidelne uverejňuje rozhovory s ľuďmi z českého IT rybníčka. Na zreprodukovaní niekoho názorov sa toho pokaziť veľa nedá, tak v prípade týchto rozhovorov dám serveru lupa.cz šancu.

Skutočne chcem byť pozitívny. Dokonca som si dal také tiché predsavzatie, že na každý kritický článok na 4M vydám dva pozitívne, inovatívne, chváliace, niečo objavujúce.   Ale ak majú mať moje celulózové výluhy svoju kvalitu aj naďalej, je dôležité mať na ich prípravu kvalitné  primárne  zdroje informácii.