Kompatibilita doplnkov v prehliadači Firefox 3 vyriešená

Testovanie kompatibility doplnkov s danou verziou Firefoxu mám vyriešenú už od prechodu na Firefox 2. Preto nemám žiaden problém s prechodom na novú verziu Firofox 3 a kompatibilitou doplnkov (extension, rozšírení, ako kto chcete). Aké je moje riešenie? Kontrolu kompatibility doplnkov mám vypnutú.

 1. V menu Pomocník
 2. Informácie
 3. Konfigurácia (ALT+K)
 4. „Áno, sľubujem že budem oparný“
 5. Otvorí sa vám v novej karte súbor about:config
 6. Pomocou filtra (riadok celkom hore) vyhľadám premennú extensions.checkCompatibility
 7. Zmením na false
  1. alebo dvojklikom
  2. alebo pravým tlačidlom myši Prepnúť

A je po probléme. Že je sledovanie kompatibility vypnuté zistíte tak, že v zozname rozšírení je hore otravná hláška.

Riziká? Ako som bol spomenul, s vypnutým sledovaním kompatibility fungujem od verzie Firefox 2.0.0.1 a nebol žiaden problém s doplnkami. Maximálne sa stalo, že doplnok prosto nefungoval. Vždy je v zozname dopnkov hláška, že je to stará verzia a mohli by sa vyskytnúť problémy a nič mi nebráni doplnok kedykoľvek ručne deaktivovať.

Zisky? Štandardne sa stáva, že doplnky by fungovali bez problémov, akurát majú v hlavičke nastavenú maximálnu podporovanú verziu niekam do minulosti a preto ich Firefox vypne. Kým prebehne aktualizácia v jednom riadku kódu ja používam funkcie ako by sa nechumelilo. To len iní  guruovia sa všetkými 888 sťažujú.

Akokoľvek, sú doplnky, ktoré aj tak nebudú prístupné. Napríklad Seznam lištička. Používam ako kontextový prekladač z angličtiny a aktuálne mi dosť chýba. No u Seznam lištičky bude problém aj inde. Objavuje sa pri nej totiž hláška: neposkytuje zabezpečené aktualizácie. Zdá sa, že nový Firefox 3 je paranoidnejší ako akýkoľvek prehliadač doposiaľ. Čo je len a len dobre.

1 komentár pri “Kompatibilita doplnkov v prehliadači Firefox 3 vyriešená

 1. Ja som to riesil stiahnutim extension, otvorenim suboru xpi a prepisani verzie kompatibility maxVersion na 3.*
  tym bol problem vyrieseny. nastastie som sa vratil spat na ff2, ale aj toto je jedna cesta, ak toho clovek nema vela a nechce sa mu cakat na vyvojarov.

Komentáre sú uzavreté.