Kto sa má starať o kultivovanie a smerovanie kešiek?

V súvislosti s Keškou keškou (diskusia kdesi na FB) mi napadla trochu širšia úvaha:

Keď to vezmeme na dreň – veď takto vyzerala prvá keška v roku 2000:

  • skryl som škatuľu
  • tu
  • hľadajte.

V roku 2014 očakávame trochu viac. A tu mi napadá kardinálna otázka: Kto sa má starať o kultivovanie a smerovanie kešiek?

Revírnik? – radšej nie, pretože potom sa dopracujeme k stavu v ČR z pred roka či dvoch, kedy bez betatestu, fotiek koňovho brata, 4 razítok a sterilných rukavíc ste sa nesmeli formulára na publikáciu ani dotknúť (trochu preháňam) Revírnik sa má starať len o formálnu stránku! Fakt nechcime viac, lebo dostaneme, čo sme nechceli.

Nejaká SK-asociácia? – Len to nie, len to nie! Len to nie! A ešte raz: Len to nie! A ešte raz – Len to nie!!!!!!!!!!!!!! a !

Owner? – Pravidlá od GC sú jasné, jednoduché. Založiť sa podľa nich dá vďakazabodovkazaodkvapovka aj umelecké dielo (škatuľa) aj vedecká práca (listing). A koľko v ten týždeň bolo publikovaných kešiek? Projekt GC hovorí že cca 26. Kým bude pomer 25 fajn ku 1 smutnej, tak naozaj nie je čo riešiť.

Hľadači? – Bingo! Teraz je to krásne vidieť ako to fajn zafungovalo. Sami hľadači kešiek dali najavo, že sa im takéto kešky nepáčia. Niektorí v komentároch poradili, niektorí ponúkli pomocnú ruku, niektorí kritikou ukázali, kadiaľ nie.

Všeobecne: Smutné kešky nežijú dlho. Z mojich práve dorazených 2000 nálezov je 272 archivovaných, (13.59% (excluding events)). To je super správa, 86% kešiek stojí za to, aby tam ľudia stále chodili a lovili ich znovu a znovu.

Ak chcete pomôcť pri zakladaní svojej prvej kešky, poraďte sa s niekým skúsenejším, aký je dnešný štandard pre tvorbu kešky, listingu, témy kešky a podobne. Dnešný na úrovni roku 2014 na Slovensku.

Ak nikoho nenájdete, pokojne mi napíšte cez profil, môžeme spolu urobiť niečo rozumné.