Lolo Fox – podcast ako od Müllera

Malé rýdze blognutie.

Do úst si ma vzal vo svojom ostatnom podcaste Lolo Fox. Neviem do akej miery zodpovedá po technologickej stránke jeho blog požiadavkám na to, aby používal označenie podcast, ale minimálne ako blogovanie hlasom, by som to označil. A to hlasom ako od Riša Müllera.

Píšem o tom, pretože jednak je to osvieženie v slovenskej blogosfére a druhak ho chcem povzbudiť. Zvedavý som ako dlho vytrvá. Pokiaľ dlho, určite popracuje na kvalite svojho blogu a zmení aspoň implicitnú šablónu na nejakú z miliónov free, ktoré sú k dispozícii. Tiež by sa hodilo doplniť blogroll o odkazy na ďalšie slovenské podcasty. Pár článkov o tom čo to je podcast, by bolo tortičkou na čerešničke. Akokoľvek, Lolo Fox je jasný príklad, že na to, aby ste zaujali, urobili si radosť, vyskúšali okamžitý nápad, nie je treba žiadne zásadné tisícové investície. Stačí mať odvahu na realizáciu.

Čo sa týka zvukových záznamov, nuž fáján je to. Veľmi zásadné na celom dojme je hudba v pozadí, ako podklad pod text. Potom sú pasáže, keď hľadá správny výraz menej trápne. Tiež sa mi veľmi pozdáva, že ide o improvizovaný text na predpripravené témy. Jemu to určite skracuje prípravu na nahrávanie, keďže nemusí najprv kompletne písať všetky texty a tiež to dodáva istú mieru autenticity. Citovanie z predpripravených textov zas ukazuje, že audio blog Lolo Foxa nie je len také prázdne tliachanie do sveta o tom, čo mu slina na jazyk priniesla.

Len hustejšie na slovenskom podcastovom nebi.

2 komentáre pri “Lolo Fox – podcast ako od Müllera

  1. Spätné upozornenie: Podcast Lolo Foxa » Blog Archive » Epizóda 12

Komentáre sú uzavreté.