Na palice do paradajok do Veltrus

Potreboval som palice do paradajok. Teda, manželka potrebovala. Tak som vymyslel, že keď už mám kdesi odlamovať nejaké halúzky, tak nech z toho máme aj kultúrny zážitok. Mrkol som do Google Earth a najbližší les sa ukázal neďaleko Veltrus. Možno je aj inde, ale vo Veltrusoch sa dá za odmenu kúpiť turistická známka.

Nuž, boli sme tam v júni 2008 a ešte stále opravovali po povodniach z roku 2002. Inak, je to taký krajší dedinský statok. A práve k tomuto aspektu sa viaže najpútavejšia história. Veltrusy sú totiž historicky prvé miesto kde sa konala Svetová výstava. Veď viete, také tie pompézne svetové výstav достижени народного хазяиства. Dokonca vraj aj Mária Terézia sa tam bola bývala prabola  v roku 1754 na prvom vzorkovom veľtrhu na svete zastavila.

Zaparkovali sme v meste, pri národnom výbore, či čo to majú a k zámku sme sa vydali krížom cez park. Palice do paradajom som vyšklbal na jednej bočnej cestičke do mesta. Samozrejme, že nie v parku, veď ako by to bolo. Ako obvikle, pripájam forografie s komentárom.