Nová verzia, nový plugin, zmena vzhľadu

Cez víkend som prešiel na novú verziu b2evolution (0.9.0.11). To je CMS, na ktorom píšem a vydávam tieto stránky. Nuž nová… Veľa zmien tam nie je. Z tých čo som si všimol a potešili ma je zmena radenia celkového počtu návštevníkov v admin rozhraní. Teraz je posledný deň hore a nie je potrebné rolovať až dole.

Druhá zmena je, že do antispam ochrany bol doplnený prvok proti refererovému spamu. Ten ma začal od istého času otravovať. Doplnili tam blokovanie rýchlo po sebe idúcich návštev z tej istej adresy spôsobenej tým istým IP počítača. Myslím, že sa popritom vylejú aj niektoré legálne návštevy, ale to by mohol byť problém až keď budem mať návštevnosť nad 100 000 denne. Potom to bude aj tak jedno. O kus viac, či menej…

Keď už som sa vŕtal v súboroch, doplnil som do zoznamu vyhľadávačov aj slovenské a české. Už sa mi nebudú pliesť príchody z vyhľadávačov s príchodmi z iných stránok a hlavne to nebudem musieť dotrieďovať ručne.

A ešte jedna novinka. Stiahol som si plugin Autoacro, ktorý automaticky dolní vysvetlenie k skratkám. U starších článkov to nebude, ale pri písaní nových to budem hojne využívať. To len tak FYI. Alebo aj nie.

Tak to boli prevratné zmeny na tomto blogu. Tie menšie, ako napríklad prerobenie hlavičky RSS agregátora a jeho rozšírenie príde onedlho. Možno, lebo ako hovorí Miro: „Však je to tvoj blog.“

Jednu zmenu som tu neuviedol, som zvedavý, či si ju niekto všimne. Na rozdiel od horeuvedených, je to naozaj viditeľná zmena.