Obrátená pyramída má mať podstavu zo 140 znakov

Reakcia na Ferov článok o problematike zrkadlenia obsahu v sociálnych sieťach.

Zaujíma ma aj váš názor ale hlavne skúsenosti, takže sa určite vyjadrite v komentároch ak myslíte, že máte čo povedať.

Dajte Facebooku, čo je Facebookové a Twitteru čo je Twitterové | alian.info

Je to len a len o rozhodnutí, aký prístup firma/osoba zvolí:

  1. marketing
  2. komunikačný nástroj

Iný zmysel Facebook a Buzz nemajú, Twitter ani to druhé nie. Ak marketing, tak nastupujú klasické otázky pomeru nákladov a prínosu. Twitter nemá dostatok užívateľov okrem IT segmentu. Takže jediná efektívna vec byť na iných sieťach ako Facebook, je zrkadliť tam obsah.

Samozrejme treba pri tvorbe obsahu pre primárny zdroj myslieť aj na tie, kam sa to potom zrkadlí. Ale dobrá prax je tu už nejaký 150 rokov. Novinári dobre vedia, že písať článok v podobe obrátenej pyramídy zabezpečí, aby sa mohlo odmazávať od konca. Dnes sa k tomu pridáva pravidlo, že to hlavné má byť v prvých 140 znakoch a do nich sa počíta aj nadpis. A keď nie to hlavné, tak aspoň volanie po akcii.

A nech mi nikto nepíše do komentárov, že zrkadlí svoj vlastný obsah do sociálnych sietí len z lásky k svojim folowerom a f-priateľom. Nalejme si čistej pepsikoly: Čistý marketing to je.

5 komentárov pri “Obrátená pyramída má mať podstavu zo 140 znakov

  1. Nemam rad ludi, co zrkadlia bez ohladu na limity a vyznenie. Ty to robis uz dostatocne dlho, aby som dal unfollow. V RSS ostavas, to postacuje, link spam bez pridanej hodnoty na Twitteri je vazna zalezitost pre tych, ktori ho vyuzivaju pokrocilejsie ako stylom „Facebook povedal, ze sme…. y.ul/dhfsdjf“.

  2. Asi treba dodat, ze kazdy si moze zrkadlit kam chce. Mne tiez staci 3M v RSS, ale ked chce niekto pouzivat Twitter/fb ako citacku, nech si to tam ma. Kym je to citatelne, da sa duplicitnemu obsahu vyhnut precistenim friendov/following/etc

  3. Samozrejme, to pravo respektujem, rovnako uplatnujem pravo odrusit tento sum v pripade potreby.

  4. samozrejme. A Martin je tiez rad, ze sme si to vydiskutovali u neho a nie na twiteri 🙂

    BTW ten nadpis je typo alebo som nieco nepochopil? (a opravujem 3M na 4M)

  5. Nadpis bol podivný, lebo som do na poslednú chvíľu editoval z kondicionálu a evidentne nedoeditoval. Už je to v poriadku a usvedčuje ma len URL.

Komentáre sú uzavreté.