Ostrov diktatúry v českom demokratickom rybníku

Keď si český Zeman zostavil svoju partičku verných a nazval ju Vláda, označil som ten moment ako dočasný nástup diktatúry v Česku. To obdobie diktatúry skončilo parlamentnými voľbami. No Zemanovi sa za vládnutím stále cnie.

Práve na výročie začiatku Nežnej revolúcie sa človeku, ktorý obsadil funkciu prezidenta republiky,  podarilo opätovne ukázať, že si svoju diktátorskú úlohu cení nadovšetko.

Rozdeľuj a panuj je známe už odpradávna a tak sa prihovoril spoluobčanom vetou, ktorá vytryskla z podvedomia klasického útočníka: „Ja se vás nebojím, jak jsem se nebál….“. Keď chcete vyprovokovať protivníka k nepríčetnosti, vysmejete sa mu do očí. Keď sa chcete s útočníkom dohovoriť, uznáte jeho kvality.

Zeman je známy, teda aspoň sa o tom tvrdí, že je známy tým, že si robí svoju vlastnú politiku. To sú tí nezávislí kandidáti, u ktorých nedokážete žiadnym spôsobom korigovať ich osobné mocenské ambície.

Zeman je ON. ON a všetkých si vás kúpi. A keď nekúpi, ON je prezident, ON je funkcia. Funkcia má aparát a aparát je rád. Aparát sa činí presne podľa vzoru socialistickej propagandy 80. rokov minulého storočia. Kým v socialistickom Československu trafilo nemeckého prezidenta pštrosie vajce hodené z rúk revanšistického prisluhovača a spôsobila niekoľkoročnú invaliditu, nemecká ambasáda informovala o škrupinke, ktorú si Gauck ani nevšimol, že ju má na tvári.

Teraz prišiel Zeman s nápadom, že by mohol v Česku osláviť spolu s prezidentmi víťazných mocností druhej svetovej vojny 70. výročie oslobodenie poľského koncentračného tábora. Že je to drzosť voči poľskému prezidentovi, to hádam chápe aj moje staršie decko a o mladšej mládeži ani nehovoriac.

Prezident Miloš Zeman pozval na leden do České republiky představitele čtyř vítězných mocností druhé světové války, mezi nimi i ruského prezidenta Vladimira Putina. To potvrdil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman podle něj státníky pozval na připomínku 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi, které připadá na 27. leden. „Je to příležitost připomenout si oběti holokaustu a osvobození tohoto vyhlazovacího tábora. Nerad bych to spojoval se současným zahraničně politickým děním,“ řekl Ovčáček

Zdroj:  Zeman pozval Putina do Česka, má si zde připomenout výročí Osvětimi — Domácí — ČT24 — Česká televize.

Že je to otvorenie vrátok pre nasledujúce kroky ruského diktátora, na to prídeme až o pár dní. Poľahky to môže dopadnúť tak, že Západné sektory budú oslavovať v Osvietime a Východný sektor na vedeckej historickej konferencii v Prahe.

Že je to JEHO vlastná zahraničná politika, ktorá s ministerstvom zahraničia nemá nič spoločné, to práve vychádza na povrch. Vzhľadom na to, že Česko je parlamentná demokracia, je jeho snaha o prezidentský systém aktívnej vlastnej zahraničnej politiky v príkrom rozpore s Ústavou. Ale hej, Ústava mu dáva isté kompetencie práve v oblasti zahraničnej politiky. Ale podobne ako je to v prípade menovania vlády, konečné slovo má vždy a za každých okolností Poslanecká snemovňa. Takže ten, kto sa nechce zosmiešniť si veci predjedná.

Napriek tomu, že jeho intelektuálna kapacita je schopná elegantných bonmotov na úrovni anglického sucháča, v hovoroch z Lán mal plnú hubu fekálneho humoru.

Ja som vám hovoril, že s NEKA môže byť veľa mrzenia. Že sú nepredvídateľní.  Česko čaká ešte niekoľko diktátorských rokov. Parlamentná časť demokracie našťastie odolá. Že to zanechá silné negatívne postoje k úradu prezidenta bude hádam pre českú spoločnosť žijúcu stále v tieni tradícii českých kráľov, tatíčka Masarika, panHavla, panWericha hádam aj dobre.

Možno prídu na to, že prezident neznamená vodca, ale len jedno koliesko v systéme demokratickej spoločnosti. Čím skôr česká spoločnosť začne dávať Zemanovi toľko priestoru, koľko si v parlamentnej demokracii zaslúži funkcia prezidenta republiky, tým skôr bude mať od Zemana pokoj. Dnes nemá Česká republika prezidenta v duchu svojej Ústavy, dnes má česká republika Zemana.