Svetlo na konci informačného tunelu

Nenapísal by som to lepšie, preto odkazujem na veľmi zaujímavý článok o tom, ako si pomôcť zo záľahy informácii. Pridávam aj trochu mojej skúsenosti.

Google Alert používam a jeho hlásenia mi padajú do Gmailu. Zatiaľ len na pár kľúčových slov. Keď sa nad tým teraz, pod dojmom výborného článku Sběr informací, Google a budoucnost vyhledávání | Management Blog Petra Šnajdra, zamyslím funguje to nádherne.

V konečném důsledku tak čtu články na servrech, kde jsem nikdy nebyl a třeba už nikdy nebudu. Přestávají tím existovat média, ale existuje jeden Internet jako celek.

K článku by som len dodal ešte jeden tip, v článku nespomenutý. Pri rozhovoroch cez ICQ sa mi niekoľkokrát stalo, že som mal odpoveď na koreni jazyka, ale nie a nie si spomenúť. Vedel som, že som to kdesi na sieti zahliadol. A tu nastúpila ďalšia výborná služba googlu. Google desktop search (GDS). Jednoducho som si prehľadal čo som si už prehliadol. Výborná externá pamäť. A rovnako potvrdzujem Petrove slová. Toto by som naozaj lepšie nenapísal:

Když ho jen zkusíte, nepochopíte o čem to je a nepřijde vám to nějak dvakrát přínosné. Ano, zajímavé ano, zejména technicky i koncepčně, ale to, že je něco jiné z toho ještě nemusí dělat žádný zázrak. Jenže když ho začnete používat zjistíte po čase, že některé věci se obdivuhodně propojují a nakonec zjistíte, že obdobných alternativ není mnoho.

To mi pripomenulo, že by som index GDS mal už konečne presunúť na virtuálny privátny disk. Veď predsa svoju pamäť nenechám len tak voľne pohodenú v priestore.

Aktualizované: Vďaka GDS sa mi podarilo v úplnej pohode vytiahnuť tento článok z Cache a zreštautovať ho, napriek výpadku na blogoch SME, kde bol uverejnený a v rámci havárie databázy nenávratne stratený. Mal som smolu, že som ho uverejnil cca 1 minútu pred haváriou. Tu vám žiadny systém zálohovania nepomôže. Máte proste smolu. Čo vás ale zachráni je GDS.