Vitajte na webe 90. rokov

Až 14 dní v kuse otváracie hodiny od 8-20 lebo potom treba údržbu. Neplatné certifikáty na stránkach, kde sa vypĺňa formulár s kriticky osobnými údajmi. Odozva webu ako by bol server pripojený do internetu modemom.  Registračný formulár kompatibilný len s IE rodinou a špecifickou starou verziou ďalších SW. A keď už chcete doklady podávať elektronicky, treba sa im ísť osobne ukázať a doniesť papierové doklady vytlačené z webov iných dvoch štátnych inštitúcii.

Vitajte na webe slovenskej štátnej inštitúcie v roku 2010. A je úúúplne jedno akej. Všetky takto  fungujú. Teda skôr nefungujú.  A títo babráci chcú riešiť nejaký eHealth a eGovernment? Hoďte tam uterák a zabaľte to, konečne. Radi za vami zhasneme.  Na ďalší hlúpy web za niekoľko mega naozaj nechcem prispievať.

Ale má to jeden pozitívny rozmer. Firmám (a ľuďom v nich), ktoré tieto weby robia sa vieme s istotou a velikánskym oblúkom vyhnúť pri svojich súkromných zákazkách. Stačí otázka, na akej štátnej webke sa podieľali. Po odpovedi, ktorá nie je prázdnou množinou, sa z výberu stáva už len nezáväzná diskusia bez rizika investície. A nepresviedčajte ma, že za to mnohokrát môže zadávateľ. Nie! Je to otázka profesionálnej cti tých firiem, vypustiť nepoužiteľný a poruchový šunt. Rozpočet na to mali istotne dostatočný.

2 komentáre pri “Vitajte na webe 90. rokov

  1. Ešte si zabudol na to, že ak niekto robí IT pre štát, šanca, že dáva úplatky, sa limitne blíži 100 % a slušní ľudia by sa jednoducho takýmto firmám mali vyhýbať bez ohľadu na výsledok ich práce.

Komentáre sú uzavreté.