Dnes zhavarovaný daňový portál nie je problém

Ak havaruje daňový portál (internetová stránka) medzi 21. a posledným v mesiac, nie je to problém. Ani ak havaruje v posledných marcových dňoch. Je oveľa príjemnejší a efektívnejší spôsob, ako podať daňové priznanie. Tu je návod:

  1. Navštívim web akéhokoľvek producenta profesionálneho účtovníckeho SW.
  2. Stiahnem si poväčšine bezplatnú jednoúčelovú aplikáciu na vyplnenie daňového priznania. Napríklad od Kros.sk
  3. Z tejto aplikácie daňové priznanie vytlačím.
  4. Zalepím do obálky a podám na pošte.
  5. Zaplatím cez internetbanking nedoplatok na dani (ak vznikne).

Alternatívou pre paranoidných je osobný odnos na daňový úrad. Odmenou je pečiatka na potvrdení o prevzatí. Superalternatívov je účtovná firma. Super-super alternatívou je daňový poradca.

Vidíte tam niekde potrebu prístupu na portál Daňového riaditeľstva?!? A mimochodom, ak podávam daňové priznanie rok čo rok, skúste uvážiť používanie aplikácie pre jednoduché účtovníctvo. Pri troche dobrej vôle sa vojdete do podmienok bezplatných verzií. Ale to už sa delím o zbytočne veľké osobné skúsenosti.

Iné je velikánsky průser.

Do 20. v mesiaci sa dá jedine a len a práve prostredníctvom daňového portálu podať Súhrnný výkaz k DPH. A to je skutočne problém, keď ho nemáte kam zadať.

P.S. Neospravedlňujem, len ukazujem alternatívnu cestu, ktorá je navyše aj komfortnejšia. Držať sa vždy a za každú cenu internetových riešení neprekvapivo nevedie  vždy k zjednodušeniu a úspore.

Zdieľať?

2 komentáre pri “Dnes zhavarovaný daňový portál nie je problém

  1. Suhlasim s tebou, avsak jedna vec je v pripade web aplikacie dolezita: nevyzaduje nic ine iba prehliadac – ziaden operacny system, ziadnu nutnost spustat a instalovat EXE subor.

  2. Tak ako napisal Dusoft, instalovat a udrziavat na PC softver kvoli jednemu ucelu a pouzitia 10 min za rok je overkill.
    Je to jeden formular, idealna webova sluzba. Ci uz na portali danovakov alebo externe.

Komentáre sú uzavreté.